پیشنهاد رئیس ستاد مقابله با كرونای تهران برای مطالعه

پیشنهاد رئیس ستاد مقابله با كرونای تهران برای مطالعه

علیرضا زالی با معرفی کتاب «اقتصاد خوب برای دوران سخت» برای مطالعه اظهار داشت: این کتاب راهکارهای اقتصادی در جهان برای عبور از مشکلات بزرگ اقتصادی و اجتماعی را مطرح می کند.


به گزارش پاراسول به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با پیوستن به پویش «کتابخوانی ملی» اظهار داشت: بسیار خوشحال هستم که در یک پویش اجتماعی برای ترویج کتابخوانی که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حال انجام می باشد حضور پیدا کرده ام.
او افزود: ایران در زمینه های فرهنگی پیشینه تاریخی درخشانی دارد اما سرانه مطالعه کتاب به خصوص در چند سال اخیر رشد مطلوبی نداشته است. این در حالیست که برای ارتقای فرهنگی باید ترویج پروسه کتابخوانی در عرصه ملی رشد پیدا کند. از همین رو پویش «کتابخوانی ملی» را باید به فال نیک گرفت، برای اینکه با تحقق این پویش شاهد افزایش و رشد کیفی و کمی سرانه مطالعه کتاب خواهیم بود.
زالی سپس بیان کرد: امروزه سطح سواد بعنوان یکی از فاکتورهای توسعه انسانی در سطح جهان مطرح است. بدین سبب بالا رفتن سطح سواد که قسمتی از آن مربوط به ارتقای جایگاه کتابخوانی صورت می پذیرد، می تواند نقش ممتازی در ارتقای توسعه انسانی در سطح بین المللی داشته باشد.
فرمانده عملیات مدیریت ویروس کرونا در تهران اظهار داشت: به سبب شیوع ویروس کرونا و محدودیت تردد در محیط های اجتماعی، تعداد زیادی از هموطنان در منزل قرنطینه هستند که برای پر کردن قسمتی از اوقات فراغت خود می توانند کتاب بخوانند و به اعتقاد من این شرایط زمانی فرصت تاریخی برای بالا بردن سرانه مطالعه و ترویج کتابخوانی است. این فرصت خصوصاً برای فرزندان که در کنار والدین خود وقت بیشتری را می گذرانند مفید می باشد. ضمن این که امروزه متناسب با علاقه هر ایرانی، کتاب های خوبی وجود دارد.
این جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات اظهار نمود: بنده با وجود درگیری های فراوان در پروسه مقابله با کرونا و پیچیدگی هایی مختلفی که در این روزگار دارم، همیشه تلاش نموده ام مطالعه داشته باشم و ارتباطم با کتاب قطع نشود. در این ایام بیشتر کتاب هایی که مطالعه می کنم کتاب های تخصصی در رشته پزشکی است و این فرصت به وجود آمده تا به کتاب های در رابطه با بیماری کرونا در عرصه جهانی نیز دسترسی پیدا کنم.
او اضافه کرد: در این پویش کتاب «اقتصاد خوب در دوران سخت» نوشته دو نویسنده به اسامی آبیجیت وی بانرجی و استر دوفلو را معرفی می کنم که با این کتاب برنده نوبل اقتصادی شدند. این کتاب را با همراهی دوست خوبم حمید سوری که از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی است ترجمه کرده ام و به اعتقاد من این کتاب راهکارهای اقتصادی در جهان برای عبور از مشکلات بزرگ اقتصادی و اجتماعی را مطرح می کند. همین طور قسمتی از این کتاب دارای چاره هایی برای فقرزدایی برای کشورهای در حال پیشرفت است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی همین طور اشاره کرد: یکی از مباحثی که امروزه در سطح جهانی مورد توجه است بحث مهاجرت است و شاهد سیر فزاینده مهاجرت در دنیا هستیم. یکی از بخش های این کتاب درباره مهاجرت و چالش های اقتصادیست. باتوجه به این که آبیجیت وی بانرجی یکی از نویسندگان کتاب از اتباع هندی و آمریکایی است و به مسائل شرق و خاورمیانه اشراف دارد نگارش این کتاب را برمبنای تحقیقات دراین زمینه به رشته تحریر درآورده است.
او در آخر اظهار داشت: برای رعایت اخلاق حرفه ای با نویسندگان کتاب «اقتصاد خوب برای دوران سخت» ارتباط برقرار کردیم و اجازه ترجمه این کتاب را گرفتیم که خوشبختانه استقبال کردند. در نهایت فکر می کنم مطالعه این کتاب در وضعیت سخت اقتصادی کشور خالی از لطف نباشد.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/10/09
12:46:01
5.0 / 5
1048
تگهای خبر: آب , بیماری , پزشك , پژوهشگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است