یافته محققان انگلیسی؛

حس بی علاقگی سال ها پیش از سایر علایم زوال عقل بروز می كند

حس بی علاقگی سال ها پیش از سایر علایم زوال عقل بروز می كند

پاراسول: نتایج یک مطالعه نشان داده است که در افراد در معرض خطر ژنتیکی زوال عقل زودهنگام، حس بی علاقگی و بی تفاوتی پیش بینی کننده احتمال مبتلاشدن به این بیماری از سال ها قبل است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، هدف قرار دادن علایم اولیه بی تفاوتی و بی علاقگی ممکنست یکی از راه های تأخیر در بروز این نوع زوال عقل یا کُند کردن پیشرفت آن باشد.
معمولاً علایم زوال عقل زودهنگام در افراد بین سنین ۴۵ تا ۶۴ سال تشخیص داده می شود. در این حالت، لوب های پیشانی و گیجگاهی مغز تحت تاثیر قرار می گیرد.
این نوع زوال عقل معمولاً ژنتیکی است و حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد تمامی افراد مبتلا به این نوع زوال عقل دارای سابقه خانوادگی هستند.
افراد مبتلا به این بیماری ممکنست انگیزه، ابتکار عمل و علایق خودرا از دست بدهند و این تصور اشتباه ایجاد شود که آنها گرفتار افسردگی شده اند.
«مارا مالپتی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کمبریج بریتانیا، در این زمینه می گوید: «حس بی علاقگی و بی تفاوتی سال ها پیش از تشخیص زوال عقل زودهنگام بروز می کند. در صورت تشخیص زودهنگام این علامت، روند درمان این علایم و تاخیر یا پیش گیری از زوال عقل بهتر خواهد بود.»
محققان در بررسی های خود متوجه شدند میزان بی علاقگی و بی تفاوتی در شرکت کنندگان دارای ژن های پرریسک در ابتدای مطالعه می تواند خطر زوال شناختی را در طول ۲ سال آینده پیش بینی نماید.
اسکن MRI نشان داد که افزایش شدت بی علاقگی در شروع مطالعه با حجم کمتر مغز در دو قسمت لوب پیشانی و کورتکس سینگولات، ارتباط دارد.


منبع:

1399/10/14
19:11:17
0.0 / 5
1042
تگهای خبر: بیماری , درمان , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است