محمدبیگی:

شایسته ملت ایران نیست كه آزمایشگاهی برای تست واكسن ها باشد

شایسته ملت ایران نیست كه آزمایشگاهی برای تست واكسن ها باشد

به گزارش پاراسول یک عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تکیه بر توان دانشمندان داخلی در تولید ⁧‫واکسن‬⁩ را منطقی ترین و عقلانی ترین راه دانست و تصریح کرد که شایسته ملت ایران نیست که آزمایشگاهی برای تست واکسن های خارجی باشد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، فاطمه محمد بیگی نماینده مردم قزوین در مجلس در مطلبی در صفحه توییتر خود در پشتیبانی از واکسن داخلی کرونا نوشت:
« تکیه بر توان دانشمندان داخلی در تولید ⁧‫واکسن‬⁩ و در نهایت تولید مشترک آن با کشورهای دارای پیشینه مناسب در حوزه واکسن سازی، منطقی ترین و عقلانی ترین راه تأمین واکسن ایمن و اثربخش برای ملت عزت مند ایران است.
‏با رهنمود هوشمندانه رهبر انقلاب راه روشن تر از قبل خواهد بود، بطور قطع خرید واکسن از آمریکا، انگلیس و فرانسه با عنایت به پیشینه خصمانه آنها ضد ایران ممنوع می باشد و در صورت لزوم، خرید از کشورهای خوش سابقه را دنبال می نماییم. در کمیسیون بهداشت و درمان به جد منویات رهبری عزیز را پیگیری می نماییم.
‏برخی از واکسن های غربی همچون ⁧‫فایزر‬⁩ تابحال عوارض زیادی داده و شایسته ملت ایران نیست که آزمایشگاهی برای تست این واکسن ها باشند. اگر این واکسن ها راهکار کنترل کرونا بود، بی گمان نتیجه اش مهار ویروس در کشورهای پیشرفته غربی بود که در عمل چنین نیست.»
چند روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور را ممنوع اعلام نمودند و گفتند: آمریکایی ها اگر توانسته بودند واکسن تولید کنند این افتضاح کرونایی در کشورشان به وجود نمی آمد که در یک روز حدود ۴ هزار نفر تلفات داشته باشند. ضمن اینکه اساساً به آنها اعتمادی نیست و گاهی این واکسن ها برای آزمایش بر روی ملت ها است.




منبع:

1399/10/21
21:06:54
0.0 / 5
997
تگهای خبر: بهداشت , تولید , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است