رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت:

هوای پایتخت بسیار ناسالم می باشد

هوای پایتخت بسیار ناسالم می باشد

به گزارش پاراسول رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه کیفیت هوای کلانشهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد، اظهار داشت: شهروندان از تردد غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، عباس شاهسونی، اظهار نمود: با عنایت به پایداری هوا و افزایش ترددها در سطح شهر، کیفیت هوای شهر تهران در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد.
وی اضافه کرد: با عنایت به این که آلاینده مسئول ذرات معلق است، افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان، باید از هر گونه فعالیت فیزیکی خارج از منزل اجتناب کنند. افراد دیگر هم باید از فعالیتهای طولانی یا سنگین در خارج از منزل اجتناب کنند.
شاهسونی تصریح کرد: در این شرایط، در صورت عدم رعایت استفاده از ماسک مناسب و حضور در فضای آزاد، احتمال افزایش قابل توجه بیماری های قلبی یا ریوی و مرگ زودرس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش قابل توجه علایم تنفسی در کل جمعیت وجود دارد.
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت تصریح کرد: با عنایت به ارتباط افزایش غلظت آلاینده های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچک تر از ۲.۵ میکرون و میزان مبتلا شدن و مرگ ناشی از کووید ۱۹، از عموم مردم به خصوص گروه های حساس مانند، بیماران قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان، بیماران مبتلا به دیابت و آسم درخواست می شود که از تردد در فضای آزاد اجتناب کنند.
وی اضافه کرد: ورزشکاران هم از ورزش در فضای باز و نزدیک به منابع آلاینده هوا نظیر بزرگراه ها اجتناب کنند.
شاهسونی تصریح کرد: از مردم می خواهیم به منظور حفظ سلامتی به جز موارد ضروری، از فعالیت سنگین در هوای آزاد اجتناب کنند و در صورت لزوم، حداقل حضور را در هوای آزاد داشته باشند.
وی در انتها خاطرنشان کرد: بررسی و مقایسه شاخص کیفیت هوا در خلال سالهای اخیر، نشان داده است که در سال ۹۹ به رغم شیوع ویروس کرونا، شدیدترین وضعیت آلودگی هوا را داشته ایم و همین مبحث بیشتر از پیش، لزوم اتخاذ تصمیمی جدی از جانب مسئولین ذی ربط به منظور کاهش آلودگی هوا و کاهش مواجهه مردم با این آلاینده ها را می طلبد.


منبع:

1399/10/24
23:53:02
0.0 / 5
1054
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سالم , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است