یافته محققان نشان می دهد؛

استفاده از پروبیوتیك ها بعنوان داروی مكمل درمان كرونا

استفاده از پروبیوتیك ها بعنوان داروی مكمل درمان كرونا

مطالعه جدید نشان داده است پروبیوتیک ها نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن ایفا کرده و به بهبودی سریع تر بیماران کرونایی کمک می کنند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، یافته های تحقیقاتی نشان داده است پروبیوتیک ها می توانند نقش قابل توجهی در مقابله با کووید ۱۹ داشته باشند. از اینرو بعنوان یک مکمل در کنار پروتکل های درمانی کووید ۱۹ قابل استفاده می باشد.
محققان معتقدند پروبیوتیک ها در کاهش التهاب و همینطور برای بیماران مبتلا به مشکلات مزمن نظیر سرطان و دیابت مفید هستند از اینرو استفاده از آنها باعث بهبود وضعیت بیمار می شود.
محققان در این مطالعه به بررسی رابطه بین کروناویروس و میکروبیوم های روده انسان پرداختند.
از آنجائیکه ۵ تا ۱۰ درصد بیماران کرونایی دارای علائمی نظیر حالت تهوع، استفراغ، اسهال و دردهای شکمی هستند، محققان معتقدند کروناویروس بر میکروبیوم های روده تاثیر می گذارد.
از سوی دیگر آنتی بیوتیک ها و آنتی ویرال های داده شده به بیماران مبتلا به کووید ۱۹، می تواند منجر به تغییر در میکروبیوم های روده شود.
از اینرو ایجاد التهاب و تغییر در میکروبیوم های روده بیمار منجر به شدت بیشتر بیماری و همینطور نتایج ضعیف درمان می شود.
محققان معتقدند پروبیوتیک ها باعث تقویت سیستم ایمنی می شوند، در افزایش جمعیت باکتری های خوب نقش دارند، مانع از تکثیر پاتوژن ها می شوند و به ایجاد شرایط باثبات و متعادل میکروبی در بدن کمک می کنند.
به همین خاطر محققان تاکید می کنند مصرف پروبیوتیک ها باعث تقویت سیستم ایمنی درونی بدن در بیماران کرونایی می شود و می تواند شیوه درمانی کمکی ضد این بیماری باشد.


منبع:

1399/11/09
12:17:53
0.0 / 5
1160
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است