قاضی زاده هاشمی خبر داد

۲5درصد تست مسافرین خارجی كه به ایران می آیند مثبت است

۲5درصد تست مسافرین خارجی كه به ایران می آیند مثبت است

به گزارش پاراسول نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ۲۵درصد تست مسافرین خارجی که به ایران می آیند مثبت است یعنی با خودشان ویروس می آورند و بعد هم متأسفانه قرنطینه را رعایت نمی کنند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ضمن اشاره به گزارش های عرضه شده در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که بامداد امروز با ریاست رئیس جمهور تشکیل شد، اظهار داشت: امروز گزارش هایی که در ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان شد، بیشتر در مورد استان تهران بود. البته در گزارشات استان تهران چند نکته نگران کننده عنوان شد. بخشی از نگرانی ها در ارتباط با مسافرین خارجی است که وارد کشور می شوند. متأسفانه ۲۵ درصد تست هایشان مثبت است، یعنی با خودشان ویروس می آورند و بعد هم متأسفانه قرنطینه را رعایت نمی کنند.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: این مورد مورد بحث قرار گرفت که چه اقدامی انجام دهیم تا هم وطنان ما که به خارج از کشور رفتند و حالا که می خواهند برگردند موارد را رعایت نمایند. گفته شد ۹۰ درصد این افراد قرنطینه را رعایت نمی کنند و این عجیب است، به خصوص با عنایت به بحث ویروس انگلیسی و آفریقایی و جهش های موتاسیون جای نگرانی دارد.
وی ضمن اشاره به خیزش جدی کرونا در کشور خاطرنشان کرد: با عادی رفتار کردن مردم و رعایت نکردن پروتکل ها باز گرفتار ویروس آن هم ویروس جدید خواهیم شد. این ویروس، رشد سرایتش فوق العاده سریع است و اگر میانگین همه گیری ویروس قبلی دو هفته است، انتشار این ویروس کمتر از سه چهار روز اتفاق می افتد. این مورد خیلی سبب نگرانی است و قرار شد اقدامات جدی در این عرصه اتفاق بیفتد.
قاضی زاده هاشمی ضمن اشاره به اینکه بر اساس گزارش های داده شده متأسفانه تعداد شهرهای نارنجی دو برابر شده است، اظهار داشت: متأسفانه گزارش ها نشان دهنده این است که رعایت پروتکل ها به ۷۵ درصد کاهش پیداکرده است و این نشان داده است که ما داریم کم کم گرفتار مشکل جدید می شویم.
این عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: مطالعات هواشناسی داخلی و خارجی نشان داده است که یک ماه آینده گرفتار سرما خواهیم بود. طبیعتاً چون مصرف گاز خانگی بالا می رود میزان مصرف مازوت و امثال این ها در نیروگاه ها زیاد می شود و این سبب آلودگی بیشتر هوا می شود و در نتیجه مشکل را بیشتر می کند. اگر میزان بارندگی به سیلاب بکشد باز میزان مناطقی که به طورمعمول در آنها سیل اتفاق می افتد گرفتار مشکلات جدی تری خواهند شد و باید مراقبت بیشتری کنند.
قاضی زاده هاشمی افزود: باید با عنایت به سردی هوا و افزایش آلودگی و همینطور بارندگی و وقوع سیل، برای این مناطق پیشبینی های لازم صورت گیرد و چون خدماتی که در این مناطق تحت عنوان «طرح شهید سلیمانی» و امثالهم انجام می شود، گرفتار مشکل خواهند شد. در این نشست قرار شد بر این مورد توجه ویژه ای شود.
وی در مورد انجام تدریجی واکسیناسیون در کشور اظهار داشت: این ۱۶ میلیون دوز واکسن از جاهای مختلفی همچون آسترازنکا، هند، روسیه، کوبا و چین وارد کشور شده است و در فاز اول به کادر درمانی که در آی سی یوهای کرونایی هستند، تزریق خواهد شد.
منبع:

1399/11/18
20:48:04
0.0 / 5
887
تگهای خبر: خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است