نتایج مطالعات نشان می دهد؛

افراد مبتلا به زوال عقل در معرض ریسك بالاتر مبتلا شدن به كووید ۱۹

افراد مبتلا به زوال عقل در معرض ریسك بالاتر مبتلا شدن به كووید ۱۹

به گزارش پاراسول محققان دریافتند که بیماران مبتلا به زوال عقل به صورت قابل توجهی در معرض خطر مبتلا شدن به کووید ۱۹ قرار دارند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، محققان دانشگاه کیس وسترن ریزرو اوهایو آمریکا با بررسی گزارش سلامت ۶۱.۹ میلیون آمریکایی دریافتند ریسک ابتلاء به کووید ۱۹ در افراد مبتلا به زوال عقل دو برابر بیشتر است. حتی این خطر مورد آمریکایی های آفریقایی تبار نزدیک به سه برابر است.
علاوه بر این، بیماران مبتلا به زوال عقل که به کووید ۱۹ مبتلا شده بودند، از نظر بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر، نسبت به کسانی که کووید ۱۹ داشتند اما به زوال عقل مبتلا نبودند، عوارض بیماری شأن به مراتب وخیم تر بود.
طبق اعلام انجمن آلزایمر، ۵۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان با بیماری آلزایمر و سایر انواع زوال عقل زندگی می کنند.
«پاملا داویس»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «به علل مختلف خطر ابتلاء به کووید ۱۹ در بیماران مبتلا به زوال عقل بیشتر است. در این گروه از افراد، صدمه وارده به سد مغز-خون می تواند به برخی ویروس ها و باکتری ها اجازه دهد که به راحتی به مغز برسند.»
«بعلاوه، زوال عقل امکان دارد در توانایی ماسک زدن شخص، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران یا ضدعفونی کردن مرتب دستان وی اختلال ایجاد نماید. علاوه بر این، شرایطی مانند بیماری های قلبی عروقی، دیابت، چاقی و فشارخون بالا از عوامل خطر زوال عقل و کووید ۱۹ هستند و با عوارض وخیم تری همراه هستند.»

1399/11/24
23:25:00
0.0 / 5
921
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است