مطالعات نشان می دهد؛

اغلب افراد به طورطبیعی در مقابل كروناویروس مسلح هستند

اغلب افراد به طورطبیعی در مقابل كروناویروس مسلح هستند

برمبنای یک مطالعه جدید، بیشتر مردم می توانند در موارد شدید بیماری ویروس کرونا، آنتی بادی خنثی کننده تولید کنند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، نتایج این مطالعه از استفاده از ترکیب آنتی بادی درمانی برای پیشگیری و درمان کووید ۱۹ پشتیبانی می کند.
محققان دریافتند اغلب مردم می توانند آنتی بادی های خنثی کننده ضد سندرم حاد تنفسی کروناویروس در موارد شدید بیماری کووید ۱۹ تولید کنند.
پاندمی کووید ۱۹ ناشی از کروناویروس، تاثیر زیادی بر سلامت عمومی جهانی داشته است. تصور می شود که آنتی بادی های خنثی کننده که به صورت خاص حوزه پیوند- گیرنده (RBD) پروتئین سنبله کروناویروس را هدف قرار می دهند، برای کنترل ویروس ضروری می باشد.
آنتی بادی های خنثی کننده مخصوص RBD در بیماران کرونایی بهبودیافته شناسایی شد. بعضی از بهبود یافته کنندگان ایمنی قوی و طولانی مدتی دارند، در حالیکه در بعضی دیگر، کاهش انتی بادی های خنثی کننده مشخص شد. شاخص های در رابطه با یک واکنش آنتی بادی مؤثر و بادوام هنوز معلوم نیست.
بدین منظور محققان از تکنیک های مولکولی و بیوانفورماتیک برای مقایسه واکنش سلول B در هشت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ شدید و ۱۰ فرد با علایم خفیف، ۱.۵ ماه بعد از ابتلاء به عفونت، استفاده کردند. در بیماران بسیار حاد، غلظت بالاتری از آنتی بادی های خاص RBD و افزایش سلول های B مشخص شد. در میان ۲۲ آنتی بادی شبیه سازی شده از دو نفر از این بیماران، شش آنتی بادی خنثی ساز قوی ضد کروناویروس مشخص شد.
تجزیه و تحلیل بیوانفورماتیک نشان داده است که اغلب افراد قادر به تولید آنتی بادی خنثی کننده ضد کروناویروس در موارد شدید کووید ۱۹ هستند. علاوه بر این، ترکیب انواع مختلف آنتی بادی های خنثی کننده، گسترش ویروس زنده را کاملاً متوقف می کند.
به گفته محققان، تلفیقی از آنتی بادی های خنثی کننده یک روش امیدوارکننده در مورد درمان مؤثر و ایمن موارد شدید کووید ۱۹، بخصوص در جمعیت مسن یا افراد مبتلا به بیماری های مزمن، که بعد از عفونت یا واکسیناسیون قادر نخواهند بود به سادگی تولید این آنتی بادی ها را انجام دهند، است.

1399/11/27
14:41:07
0.0 / 5
829
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است