یافته محققان بریتانیایی؛

میزان غیرعادی سدیم بدن تعیین كننده وخامت بیماری كووید۱۹

میزان غیرعادی سدیم بدن تعیین كننده وخامت بیماری كووید۱۹

پاراسول: برمبنای یک مطالعه جدید، بیماران کرونائی بستری شده در بیمارستان با سطح غیرطبیعی سدیم در خون، با افزایش ریسک مبتلاشدن به نارسایی تنفسی یا مرگ همراه هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، به قول محققان دانشگاه کالج لندن، این مطالعه برای نخستین بار نشان داده است بیماران کرونایی که با سطح سدیم پایین به بیمارستان رجوع می کنند دو برابر بیشتر از بیماران با سدیم طبیعی احتیاج به لوله گذاری یا سایر روش های تقویت تنفس پیشرفته دارند.
علاوه بر این، محققان دریافتند بیمارانی که در طول مدت اقامت در بیمارستان میزان سدیم بالایی دارند، سه برابر بیشتر از بیماران دارای سطح طبیعی سدیم در طول بستری با احتمال مرگ روبرو هستند.
محققان معتقدند اندازه گیری سدیم می تواند پزشکان را آگاه کند که کدام یک از بیماران کرونایی در معرض خطر بالای وخامت بیماری و مرگ قرار دارند. سطح سدیم می تواند تصمیم گیری در مورد اینکه آیا بیمار کووید ۱۹ احتیاج به بستری شدن یا نظارت در بخش مراقبت های ویژه دارد را راهنمایی کند.
سدیم یک ماده معدنی ضروریست و به تنظیم حجم مایعات در بدن و فشارخون کمک می نماید.
پزشکان معمولاً مقادیر بالای سدیم را با تزریق درون وریدی درمان می کنند و سدیم کم هم امکان دارد احتیاج به تزریق درون وریدی، محدودیت مایعات یا داروها داشته باشد.
از دست رفتن مایعات به علت اسهال، استفراغ، تعریق و عدم نوشیدن آب کافی منجر به افزایش سطح سدیم می شود. از اینرو محققان بر اهمیت پیشگیری از کمبود آب در هنگام بستری شدن در بیمارستان برای بیماران کرونایی تاکید کرد.


منبع:

1399/12/11
14:56:21
0.0 / 5
439
تگهای خبر: آب , بیمارستان , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است