مدیركل موزه ها شرح داد

وضعیت موزه ها در تعطیلات نوروز

وضعیت موزه ها در تعطیلات نوروز

مدیرکل موزه ها اظهار داشت: موزه ها مطابق با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در تعطیلات نوروز فعال خواهند بود.


محمدرضا کارگر در شرح جزئیات بیشتر به ایسنا توضیح داد: موزه های تحت نظر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در شهرهای قرمز و نارنجی تعطیل خواهند بود و در شهرهای زرد و آبی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با نظر ستاد ملی مقابله با کرونا می توانند باز باشند.
او درباره تغییر پروتکلهای کرونا برای بازدید از موزه ها در تعطیلات نوروز باتوجه به نواقصی که در بخش فروش اینترنتی و نوبت گیری وجود دارد و نقطه ضعف هایی در کنترل و مدیریت بازدیدکنندگان، اظهار داشت: پروتکل ها تغییر نکرده است و همه موزه ها مطابق با دستورالعمل تهیه شده قبلی فعال خواهند بود و مشکلی وجود ندارد.
بنا بر آخرین آمار اعلام شده از طرف محمدحسن طالبیان - معاون میراث فرهنگی - درحال حاضر ۳۰۰ موزه دولتی با نظارت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ۱۵۹ موزه خصوصی در کشور فعال است. تا پیش از کرونا ۶۲ موزه جدید راه اندازی شد که ۳۹ موزه خصوصی بود.
موزه ها از اسفندماه سال ۹۸ با هر بار اوج گرفتن ویروس کرونا بعنوان مراکز پرخطر، بطور مقطعی تعطیل شدند. هرچند که تعطیل شدن موزه ها در هر نوبت با مقاومت هایی از طرف وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روبه رو بوده است.
ستاد ملی مقابله با کرونا هنوز چگونگی فعالیت موزه ها را در تعطیلات نوروز مشخص نکرده اما تاکید کرده که سفر به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوعست.
درحال حاضر بیشتر موزه ها باز هستند و بازدیدکننده دارند، اما به رغم وجود پروتکلهای بهداشتی، کنترل و مدیریت بازدیدکنندگان با مشکل مواجه می باشد و راهنمایان موزه اکثرا نسبت به فعالیت موزه ها در وضعیت موجود معترض اند. با آن که تاکید پروتکلهای بهداشتی موزه ها برای نوبت گرفتن قبل از بازدید است، اما بیشتر موزه ها امکان فروش اینترنتی ندارند و بازدیدهای نوبتی با تعداد محدود در بیشتر موزه ها رعایت نمی گردد. این وضعیت در بیشتر موزه های کشور درحالی حاکم است که پیش بینی می شود با اعمال محدودیت های تردد و سفر در تعطیلات نوروز، میزان مراجعه مردم به موزه ها بیشتر شود.1399/12/20
18:03:52
0.0 / 5
1102
تگهای خبر: آب , بهداشت , سفر , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است