آخرین آمارهای كرونا در جهان

آخرین آمارهای كرونا در جهان

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تا حالا به 126 میلیون و 68 هزار و 653 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 767 هزار و 376 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۰۱ میلیون و ۷۲۴ هزار و ۱۶۹ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۰.۷ میلیون مبتلا و بیش از ۵۵۹ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
برزیل نیز با آمار بیش از ۱۲.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در هند هم از ۱۱.۸ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
همین طور بعد از ایالات متحده تا حالا کشورهای برزیل، مکزیک، هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بالاترین آمار قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید ۱۹ در انگلیس از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و این کشور نیز تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۰۶ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۹۶ هزار، فرانسه بیش از ۹۳ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۶ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۴ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۲ هزار و ۵۰۰، ایران با بیش از ۶۲ هزار و ۱۰۰، آرژانتین با ۵۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۲ هزار، پرو و لهستان با بیش از ۵۰ هزار و ۸۰۰ و اندونزی با بیش از ۴۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ شمسی) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۰ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۳۳ مبتلا، ۵۵۹ هزار و ۷۴۴ قربانی
۲. برزیل: ۱۲ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۷۶۵ مبتلا، ۳۰۳ هزار و ۷۲۶ قربانی
۳. هند: ۱۱ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۶۵۲ مبتلا، ۱۶۰ هزار و ۹۸۳ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۴۹۲ هزار و ۶۹۲ مبتلا، ۹۶ هزار و ۶۱۲ قربانی
۵. فرانسه: چهار میلیون و ۴۲۴ هزار و ۸۷ مبتلا، ۹۳ هزار و ۳۷۸ قربانی
۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۱۹ هزار و ۱۲۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۴۴۵ قربانی
۷. ایتالیا: سه میلیون و ۴۶۴ هزار و ۵۴۳ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۷۹۹ قربانی
۸. اسپانیا: سه میلیون و ۲۴۷ هزار و ۷۳۸ مبتلا، ۷۴ هزار و ۴۲۰ قربانی
۹. ترکیه: سه میلیون و ۱۲۰ هزار و ۱۳ مبتلا، ۳۰ هزار و ۶۱۹ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۷۳۲ هزار و ۱۳۰ مبتلا، ۷۶ هزار و ۱۱۶ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، برزیل و هند- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، جمهوری چک، اندونزی و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/01/06
13:11:28
0.0 / 5
841
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است