رییس جامعه تورگردانان ایران:

ویروس را كنترل كنید نه مردم را

ویروس را كنترل كنید نه مردم را

به گزارش پاراسول رئیس جامعه تورگردانان ایران با انتقاد از برخوردی که با صنعت توریسم، به دنبال اعلام وضعیت پرخطر در بعضی شهرها با اختتام تعطیلات نوروز شده است، اظهار داشت: بهتر نیست بجای کنترل مردم، ویروس را کنترل و درمان آنرا وارد کنید؟


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در هفته های گذشته، سعید نمکی، وزیر بهداشت سفرهای پرشمار و دیدارهای خانوادگی را عامل گسترده تر شدن ویروس کرونا در کشور دانست و از مخالفتش با برقراری سفرهای نوروزی و بی توجهی نسبت به هشدارها و کنترل سفر سخن گفت و متنی را هم در اینستاگرامش با این محتوا منتشر کرد: «نوشتیم... گفتیم... التماس کردیم... قسم دادیم که دو تا سه هفته صبوری کنید. مهلت بدهید تا مثل سال پیش از فرصت تعطیلات سال نو استفاده نمائیم.... گفتیم: اقتصاد گردشگری اهمیت دارد ولی سرمایه اجتماعی سیستم سلامت و هزینه های شیوع مجدد بیماری و اثراتش بر اقتصاد خرد و کلان کشور نیز بی اهمیت نیست.»
ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت هم با به انتها رسیدن تعطیلات نوروز از شروع پیک چهارم ویروس کرونا در کشور آگاهی داد و با خطاب قرار دادن صنعت گردشگری اظهار داشت: مگر صنعت گردشگری در دیگر کشورهای دنیا چه کار می کنند، برخی صنایع مثل گردشگری باید دندان روی جگر بگذارند.
این اظهارات در صورتیکه صنعت گردشگری از سفرهای پرشمار نوروزی آن طور که تصور می شود، بهره ای نبرده است واکنش برانگیز شد. ابراهیم پورفرج ـ رئیس هیات مدیره جامعه تورگردانان ایران ـ در تماس با ایسنا، به هجمه ای که به مردم وارد شده و آنها را مقصر گسترده شدن این ویروس در کشور دانسته اند، اشاره نمود و اظهار داشت: سوال ما از وزیر بهداشت این است، چرا بجای کنترل بیماری و انتقال راه درمان به کشور، مدام به فکر کنترل آدم ها هستید؟ از حرفه خود دور نشده اید؟ وزارت بهداشت باید ویروس را کنترل کند، راه درمان آنرا بیابد، نه این که به مردم التماس کند سفر نروند.
او اضافه کرد: این ویروس به همه کشورها نفوذ کرده و فقط مردم کشور ما را گرفتار نکرده است. راه درمان آن هم پیدا شده است. بجای کنترل کردن و مقصر دانستن مردم، زیرساخت درمانی آنرا ایجاد کنید.
رئیس جامعه تورگردانان ایران افزود: وزیر بهداشت صراحتا اعلام نموده افسار مهار کرونا از دست ما در رفته است. یک سال فقط درباره این صحبت می کردند که کجا را ببندند و مردم کجا نروند، درحالی که باید دنبال درمان باشند. واکسن درمان این ویروس می باشد، آنرا بیاورید و ویروس را کنترل کنید، نه این که فقط به فکر کنترل مردم باشید.
پورفرج درباره بسته بودن مرزهای ایران از اسفندماه سال ۹۸ به روی توریستهای خارجی نیز اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی و گردشگری تلاش هایی برای بازگشایی انجام می دهد، ولی تا الان نتیجه ای نداشته است، پس آن تلاش ها را نمی توان مفید دانست.
منبع:

1400/01/20
12:11:21
0.0 / 5
1310
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , درمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است