تازه ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

تازه ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

پاراسول: شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-19ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 138 میلیون و 27 هزار و 700 نفر رسیده و مرگ دو میلیون و 972 هزار و 104 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، همین طور بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۱۱ میلیون و ۵۹ هزار و ۸۸۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۲ میلیون مبتلا و بیش از ۵۷۷ هزار قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۳.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۳.۶ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده کشورهای برزیل با بیش از ۳۵۸ هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۰ هزار جانباخته، همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در انگلیس از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور نیز تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۱۱۵ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۱۰۳ هزار، فرانسه بیش از ۹۹ هزار و آلمان نیز بیش از ۷۹ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۶ هزار، کلمبیا با بیش از ۶۶ هزار، ایران با بیش از ۶۵ هزار، لهستان با بیش از ۵۹ هزار، آرژانتین با ۵۸ هزار، پرو با بیش از ۵۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۳ هزار و اندونزی با بیش از ۴۲ هزار جانباخته، دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۲ میلیون و ۷۰ هزار و ۷۸۴ مبتلا، ۵۷۷ هزار و ۱۷۹ قربانی
۲. هند: ۱۳ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۸۲۵ مبتلا، ۱۷۲ هزار و ۱۱۵ قربانی
۳. برزیل: ۱۳ میلیون و ۶۰۱ هزار و ۵۶۶ مبتلا، ۳۵۸ هزار و ۷۱۸ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۱۰۶ هزار و ۳۲۹ مبتلا، ۹۹ هزار و ۴۸۰ قربانی
۵. روسیه: چهار میلیون و ۶۵۷ هزار و ۸۸۳ مبتلا، ۱۰۳ هزار و ۶۰۱ قربانی
۶. انگلیس: چهار میلیون و ۳۷۵ هزار و ۸۱۴ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۱۲۳ قربانی
۷. ترکیه: سه میلیون و ۹۶۲ هزار و ۷۶۰ مبتلا، ۳۴ هزار و ۴۵۵ قربانی
۸. ایتالیا: سه میلیون و ۷۹۳ هزار و ۳۳ مبتلا، ۱۱۵ هزار و ۸۸ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۳۷۶ هزار و ۵۴۸ مبتلا، ۷۶ هزار و ۶۲۵ قربانی
۱۰. آلمان: سه میلیون و ۳۱ هزار و ۸۳۶ مبتلا، ۷۹ هزار و ۴۰۸ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون ۲۴ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلاشدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل- که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، کشورهای فرانسه، روسیه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، لهستان، آرژانتین، کلمبیا، مکزیک، ایران، اوکراین، پرو، جمهوری چک، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، شیلی، کانادا و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/01/25
11:51:16
0.0 / 5
335
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است