مطالعات نشان می دهد؛

ارتباط عدم تحرك فیزیكی با مبتلا شدن به نوع شدیدتر كووید ۱۹

ارتباط عدم تحرك فیزیكی با مبتلا شدن به نوع شدیدتر كووید ۱۹

به گزارش پاراسول نتایج یک تحقیق بزرگ در ایالات متحده نشان داده است که عدم تحرک جسمی با عفونت شدیدتر کووید ۱۹ و افزایش ریسک مرگ ناشی از آن مرتبط می باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، یافته ها نشان داده است بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که طی ۲ سال پیش از بروز پاندمی کروناویروس به صورت مداوم بی تحرک بودند، بیشتر از بیمارانی که به صورت مداوم از دستورالعمل های فعالیت بدنی برخوردار بودند، در بیمارستان بستری می شوند، به مراقبت های ویژه نیاز دارند و می میرند.
درحال حاضر بی تحرکی بعنوان یک فاکتور پرخطر از سن بالا و سابقه پیوند عضو پیشی گرفته است.
چندین فاکتور پرخطر برای عفونت شدید کووید ۱۹، همچون سن بالا، جنسیت مرد، و برخی بیماری های زمینه ای مانند دیابت، چاقی و بیماری های قلبی عروقی شناسایی شده اند.
محققان در این مطالعه وضعیت ۴۸، ۴۴۰ بیمار کرونایی را بررسی کردند. تمامی این افراد میزان فعالیت بدنی شأن را بین مارس ۲۰۱۸ تا مارس ۲۰۲۰ گزارش کرده بودند.
محققان بعد از در نظر گرفتن عوامل بالقوه تأثیرگذار همچون نژاد، سن و شرایط پزشکی زمینه ای دریافتند بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که به صورت مداوم از نظر جسمی بی تحرک بودند، بیشتر از دو برابر بیماران دارای بیشتر از ۱۵۰ دقیقه فعالیت جسمی در هفته در بیمارستان بستری شده بودند.
آنها همینطور ۷۳ درصد بیشتر به مراقبت های ویژه پزشکی نیاز داشتند و احتمال مرگ شأن به علت این بیماری ۲.۵ بار بیشتر بود.

1400/01/27
21:48:37
0.0 / 5
842
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است