آغاز فاز انسانی واكسن اسوید ۱۹ تا آخر بهار

آغاز فاز انسانی واكسن اسوید ۱۹ تا آخر بهار

به گزارش پاراسول واکسن ˮاسوید ۱۹ˮ ساخته شده در یکی از شتابدهنده های حوزه زیست فناوری تا آخر فصل بهار وارد فاز کارآزمایی های بالینی خواهد شد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، هومن کاغذیان، مدیر عامل یکی از شرکتهای دانش بنیان و شتابدهنده های حوزه زیست فناوری در نشست خبری افتتاح خط ویال تزریقی واکسن کووید ۱۹ استقرار زیست بوم فناوری های زیستی را از اهداف این شتابدهنده دانست و اظهار داشت: شتابدهنده های حوزه زیست فناوری در دنیا مبحث جدیدی است و در ایران ۴ سال قبل نخستین شتابدهنده این حوزه افتتاح شد.
وی ضمن اشاره به تلاشهای این شرکت در دستیابی به دانش فنی تولید واکسن کووید ۱۹، تصریح کرد: بر مبنای کتاب های مرجع برای تولید واکسن به زمان ۸ تا ۱۲ساله نیاز است، ولی واکسن کرونا در کوتاه ترین زمان ممکن ساخته شده است.
کاغذیان ضمن اشاره به تحقیقات این شرکت دانش بنیان برای تولید واکسن کووید 19 از سال گذشته، افزود: در مطالعات انجام شده توانستیم بر مبنای پلت فرم ویروس کشته شده واکسن کووید ۱۹ را با عنوان "اسوید۱۹" تولید نماییم.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تکیه بر اینکه این واکسن در فاز نهایی حیوانی قرار دارد، اظهار نمود: در این فاز این واکسن بر روی میمون ها، موش و "رت" انجام شد که آزمایشات بر روی میمون در فاز نهایی قرار دارد.
به گفته وی، فاز کارآزمایی های بالینی این واکسن تا آخر بهار با مجوز سازمان غذا و دارو آغاز خواهد شد.
کاغذیان افزود: این واکسن در دو دوز "صفر_ ۲۱" (روز اول یک دوز و ۳ هفته بعد دوز دوم) تزریق می شود.
وی افزود: این واکسن برای از سنین ۱۵ سال به بالا تزریق می شود، ولی مطالعه برای همه سنین در دستور کار قرار دارد.
کاغذیان ضمن اشاره به راه اندازی خط ویال تزریقی واکسن کووید ۱۹ توضیح داد: شرکتهای دانش بنیانی که مدعی ساخت واکسن کووید ۱۹ هستند، نیاز است تا به زیرساخت های تولیدی هم دسترسی داشته باشند و ما پس از کسب دانش فنی همکاری مشترکی را با شرکت داروسازی اسوه برای تولید انبوه این واکسن آغاز کردیم.1400/01/29
21:18:17
0.0 / 5
1205
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است