تحقیقات نشان می دهد؛

نرخ بالای مرگ و میر زنان آبستن مبتلا به كووید ۱۹

نرخ بالای مرگ و میر زنان آبستن مبتلا به كووید ۱۹

به گزارش پاراسول نتایج یک تحقیق جهانی نشان داده است خانمهایی که در طول حاملگی مبتلا به کووید ۱۹ می شوند ۲۰ بار بیشتر با احتمال مرگ مواجهند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، همینطور نتایج این مطالعات نشان می دهد ۱۱ درصد از نوزادان از راه مادرشان به کروناویروس آلوده می شوند.
در این مطالعه، بیشتر از ۲۱۰۰ زن آبستن از ۱۸ کشور جهان مورد بررسی قرار گرفتند.
این مطالعه بی نظیر است چونکه هر زن مبتلا به کووید ۱۹ با دو زن آبستن غیرمبتلا به این بیماری که در یک دوره در همان بیمارستان زایمان کرده بودند مقایسه شد.
جدا از افزایش ریسک مرگ، زنان و نوزادان آنها با احتمال بیشتر زایمان زودرس، پره اکلامپسی و بستری در ICU یا لوله گذاری روبرو هستند. این مطالعه نشان داد مادرانی که آزمایش بیماری شان مثبت بود، ۱۱.۵ درصد از نوزادان شان هم آزمایش شان مثبت داشتند.
«مایکل گراوت»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه واشنگتن، در اینباره می گوید: «نتیجه تحقیق این است که زنان آبستن به احتمال زیاد به کووید ۱۹ مبتلا نمی شوند، اما در صورت ابتلاء به این بیماری، احتمالاً به شدت بیمار شده و احتیاج به مراقبت های ICU، تهویه یا تجربه زایمان زودرس دارند.»
گراوات در ادامه می افزاید: «یک نکته مهم این بود که در زنانی که کووید ۱۹ آنها بدون علامت یا خفیف بود، در معرض افزایش ریسک بستری در بخش ICU، زایمان زودرس یا پره اکلامپسی نبودند. حدود ۴۰٪ از زنان در این مطالعه بدون علامت بودند. یافته ها نشان داد که زنان حاملگی که چاق بوده یا دارای فشار خون بالا یا دیابت بودند بیشترین خطر ابتلاء به بیماری شدید را داشتند.»
نوزادان زنان آلوده به کووید ۱۹ به احتمال زیاد زودرس به دنیا می آیند. این مطالعه نشان داد که عفونت آنها معمولاً خفیف است. به نظر می آید شیردهی ارتباطی با انتقال بیماری ندارد. با این حال، زایمان سزارین امکان دارد با افزایش ریسک ابتلاء نوزاد به بیماری همراه باشد.
محققان اکیداً سفارش می کنند که همه زنان آبستن واکسن کووید ۱۹ دریافت نمایند.

1400/02/07
11:13:48
0.0 / 5
467
تگهای خبر: آب , بیمارستان , بیماری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است