معاون وزیر بهداشت تاكید كرد

شناسایی سوپرماركت های فاقد پروانه فروش مواد دخانی

شناسایی سوپرماركت های فاقد پروانه فروش مواد دخانی

پاراسول: معاون بهداشت وزارت بهداشت در نامه ای به معاونین بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور بر لزوم استمرار برنامه های کنترل و مبارزه با دخانیات، تاکید نمود.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در متن نامه دکتر علیرضا رییسی خطاب به معاونان بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور آمده است: « ضمن قدردانی از اقدامات بهادار آن معاونت در سنوات قبل، خواهشمند است دستور فرمایید با استمرار برنامه های کنترل و مبارزه با دخانیات، اقداماتی به مناسبت روز و هفته بدون دخانیات حول محورهای اعلام شده و به شرح زیر انجام پذیرد و گزارش اقدامات انجام شده ( فیلم، عکس، پوستر، پمفلت، بسته های آموزشی و....) حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۰.۰۵.۳۱، به دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات در مرکز سلامت محیط و کار این معاونت ارسال گردد:
-ایجاد هماهنگی و جلب مشارکت مجامع امور صنفی، تولیدی، توزیعی درباب آموزش و بستر سازی مناسب جهت جلوگیری از عرضه مواد دخانی خصوصاً قلیان در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی.
-شناسایی خواربار فروش ها، سوپر مارکت ها و سایر اماکن فاقد پروانه عاملیت فروش که مبادرت به فروش و توزیع مواد دخانی می نمایند و صدور اخطار کتبی و در صورت تکرار ارسال پرونده تخلف آنها به دادسرا.
-انجام تبلیغات محیطی و نمایش پیام ها و هشدارهای بهداشتی در مکان های پرتردد شهر.
-برگزاری مسابقات فرهنگی و آموزشی با موضوعات کنترل دخانیات خصوصاً قلیان بصورت غیر حضوری.
-تشکیل تیم های بازرسی مشترک با ارگان های ذی ربط برای بازرسی اماکن عمومی و مراکز عرضه قلیان و مواد دخانی و اعمال قانون پیرو بخشنامه دادستان کل کشور به دادسراهای سراسر کشور در خصوص پشتیبانی از ضابطین و بازرسان بهداشتی در اجرای ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن و مراکز عمومی.
-آموزش عمومی درباب مضرات مصرف دخانیات و مواجهه با دود دست دوم و اهمیت ترک دخانیات بصورت غیر حضوری.
-آموزش کارگران در کارگاه ها، کارخانجات مختلف و مراکز کارگری و اتحادیه های مربوطه بصورت غیر حضوری و با بهره گیری از رسانه های تولیدی.
-بهره گیری از رهنمودهای روحانیون و ائمه جمعه و جماعت و فتواهای آیات عظام بمنظور آگاه نمودن اقشار مختلف جامعه (بسته به وضعیت منطقه از نظر بیماری کرونا ویروس، به طور حضوری یا غیر حضوری)
-انجام مصاحبه و برگزاری میزگردهای علمی به مناسبت روزهای هفته با رعایت موازین بهداشتی.
-اقدامات و کارهای تبلیغاتی از قبیل تهیه پوستر، پمفلت و تیزرهای تبلیغاتی حول محور شعار امسال.
-هماهنگی جهت پیگیری ارائه خدمات ترک دخانیات در مراکز جامع سلامت بمنظور کمک به مصرف کنندگان مواد دخانی برای ترک مصرف دخانیات.
مستندات درخواستی در ارسال گزارش:
- فایل رسانه های تولید شده همچون کلیپ، تیزر، پوستر و... ( ارسال به ایمیل irantcs۱۴۰۰@gmail.com)
- تصاویر مربوط به هر فعالیت مانند تبلیغات محیطی، آموزش مجازی و...
- گزارش ارزشیابی فعالیت هفته بدون دخانیات در صورت انجام»
منبع:

1400/02/16
18:08:51
0.0 / 5
490
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است