محققان هشدار می دهند؛

استنشاق دود دست دوم سیگار با خطر نارسایی قلبی همراه می باشد

استنشاق دود دست دوم سیگار با خطر نارسایی قلبی همراه می باشد

به گزارش پاراسول طبق نتایج یک تحقیق جدید، قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار با افزایش احتمال نارسایی قبلی مرتبط می باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در این مطالعه، داده های در ارتباط با نظرسنجی بیشتر از ۱۱ هزار افراد غیرسیگاری با میانگین سنی ۴۸ سال که از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۴ تحت نظر بودند بررسی گردید. از هر ۵ نفر از این افراد، یک نفر در محیط آزمایشگاه در معرض دود دست دوم سیگار قرار گرفت.
این مطالعه نشان داد که افراد غیرسیگاری در رویارویی با دود سیگار ۳۵٪ بیشتر از افراد دیگر، گرفتار نارسایی قلبی می شوند. این ارتباط حتی بعد از محاسبه سایر عامل های پرخطر همچون سابقه سایر بیماری های قلبی، کلسترول بالا و دیابت همچنان وجود داشت.
ارتباط بین دود سیگار و نارسایی قلبی در مردان و افرادی که قبلاً گرفتار حمله قلبی یا سکته مغزی شده بودند، بیشتر بود. یافته ها در سایر زیرگروه ها همچون افراد با نژادهای مختلف و مبتلایان به چاقی و دیابت مشابه بود.
دکتر «تراویس اسکیپینا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی ویک فارست کارولینای شمالی، در اینباره می گوید: «به هر دلیلی، در مردان، به نظر می آید که تاثیر قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار با افزایش ریسک نارسایی قلبی همراه می باشد.»
تحقیقات قبلی نشان داده بود که دود دست دوم سیگار تهدیدی برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر تاکید دارند.

1400/02/18
10:22:51
0.0 / 5
742
تگهای خبر: بیماری , پزشك , سكته , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است