مدیر روابط عمومی علوم پزشكی شیراز:

واكسیناسیون زیر ۸۰ ساله ها هنوز شروع نشده است

واكسیناسیون زیر ۸۰ ساله ها هنوز شروع نشده است

فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با رد مطالب درج شده در بعضی گروه های فضای مجازی، در خصوص واکسیناسیون افراد کمتر از 80 سال، اصرار کرد که مرجع رسمی اعلام اخبار در این خصوص وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی و رسانه های شناسنامه دار و رسمی است.


دکتر سید روح الله حسینی دوشنبه ۲۰ اردیبهشت، در گفت و گو با خبرنگاران و با اعلان اینکه واکسیناسیون کووید۱۹ همچنان در گروه بالای ۸۰ سال انجام می شود، اظهار داشت: به محض شروع واکسیناسیون برای دیگر گروه های سنی، موضوع بوسیله رسانه های رسمی اطلاع رسانی می شود.
وی با اعلان اینکه استان فارس دارای بیش از ۸۰ هزار جمعیت بالای ۸۰ سال بوده و کار واکسیناسیون این گروه اکنون با سرعت بالایی در حال انجام می باشد، اضافه کرد: قبل از شروع واکسیناسیون در این گروه، در منابع رسمی مانند پایگاه خبری دانشگاه علوم پزشکی شیراز به آدرس اینترنتی sums.ac.ir، وزارت بهداشت و صدا و سیمای ملی اطلاع رسانی لازم برای نام نویسی و ثبت اطلاعات افراد انجام می شود.
این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز سامانه رسمی برای ثبت اطلاعات افراد را salamat.gov.ir معرفی و اشاره کرد: هم اکنون به سبب اختتام نیافتن گروه بالای ۸۰ سال، ثبت اطلاعات دیگر گروه ها ممکن نیست و به زودی دراین زمینه اطلاع رسانی می شود.
حسینی افزود: شروع واکسیناسیون عمومی مقابل کرونا، با موجی از امید در کشور همراه بود و امیدواریم با سرعت هرچه بیشتر تداوم داشته باشد؛ اما در وضعیت فعلی نیز لازم است اخبار این حوزه تنها از منابع رسمی دنبال شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه تصریح کرد: متاسفانه در ضمن روزهای اخیر شاهد می باشیم انتشار برخی مطالب خلاف واقعیت در فضای مجازی از طرف افراد سودجو سبب سردرگمی عمومی دراین زمینه و مراجعه خانواده ها و سالمندان گروه های سنی پایین تر برای دریافت واکسن شده است که تنها اختلال در این پروسه و کند شدن روند اجرای واکسیناسیون را بهمراه داشته است.
حسینی افزود: اینطور اقدامات سودجویانه با سو استفاده از شرایط فعلی جامعه، سبب تشویش اذهان عمومی شده و به سبب ایجاد سردرگمی برای خانواده ها و سالمندان، بوسیله مراجع رسمی، مورد پیگرد قانونی قرار می گیرد.1400/02/20
23:49:46
0.0 / 5
593
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است