جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

به گزارش پاراسول شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-۱۹ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۵۸ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۷۵۴ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۳۰۶ هزار و ۸۲۴ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۳۶ میلیون و ۵۲۲ هزار و ۷۳۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۳.۴ میلیون مبتلا و بیشتر از ۵۹۵ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۲۲.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۵.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۴۲۲ هزار و هند با بیشتر از ۲۴۶ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها هم کشورهای مکزیک، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک بیشتر از ۲۱۸ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس هم از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۲ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همینطور روسیه بیشتر از ۱۱۳ هزار، فرانسه بیشتر از ۱۰۶ هزار و آلمان هم بیشتر از ۸۵ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۷۸ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۷۷ هزار، ایران با بیشتر از ۷۴ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۰ هزار، آرژانتین با ۶۷ هزار، پرو با بیشتر از ۶۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۵۴ هزار، اندونزی با بیشتر از ۴۷ هزار، اوکراین با بیشتر از ۴۶ هزار و ترکیه با بیشتر از ۴۳ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۴۷۶ هزار و ۷۸۱ مبتلا، ۵۹۵ هزار و ۸۱۲ قربانی
۲. هند: ۲۲ میلیون و ۶۶۲ هزار و ۵۷۵ مبتلا، ۲۴۶ هزار و ۱۴۶ قربانی
۳. برزیل: ۱۵ میلیون و ۱۸۴ هزار و ۷۹۰ مبتلا، ۴۲۲ هزار و ۴۱۸ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۷۷ هزار و ۸۷ مبتلا، ۱۰۶ هزار و ۳۹۲ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۱ هزار و ۳۳۲ مبتلا، ۴۳ هزار و ۲۹ قربانی
۶. روسیه: چهار میلیون و ۸۸۰ هزار و ۲۶۲ مبتلا، ۱۱۳ هزار و ۳۲۶ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۳۴ هزار و ۸۶۰ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۰۵ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۱۰ مبتلا، ۱۲۲ هزار و ۸۳۳ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۵۶۷ هزار و ۴۰۸ مبتلا، ۷۸ هزار و ۷۹۲ قربانی
۱۰. آلمان: سه میلیون و ۵۲۷ هزار و ۵۴۰ مبتلا، ۸۵ هزار و ۳۷۱ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، فیلیپین، رومانی، بلژیک و سوئد هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/02/21
10:43:51
0.0 / 5
661
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است