پیاده سازی اتاق عمل و ICU كاملا ایرانی در نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشكی

پیاده سازی اتاق عمل و ICU كاملا ایرانی در نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشكی

به گزارش پاراسول مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با اشاره به راه اندازی فاز اول نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشکی در محل این پارک، اظهار داشت: در فاز اول این نمایشگاه ۴ بخش آن راه اندازی شده و آماده پذیرایی از هیات های ایرانی و خارجی است.


امین رضا خالقیان در گفتگو با ایسنا با اشاره به راه اندازی نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشکی در پارک فناوری پردیس اظهار نمود: یک سال و نیم قبل توافقی با اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای اجرای یکسری از برنامه های مشترک داشتیم.
وی یکی از موارد این توافق را برگزاری نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشکی در پارک فناوری پردیس دانست و افزود: هدف از تاسیس این نمایشگاه این است که مخاطبان عام و هیات‎ های داخلی و خارجی بتوانند از توانمندی های ایران در این حوزه آشنا گردند.
خالقیان اضافه کرد: بعد از امضای این توافق نامه، اداره کل تجهیزات پزشکی و اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی بعنوان عامل اجرای این توافق عرضه شدند و پارک فناوری پردیس هم فضایی در حدود ۲۵۰ متری را برای این نمایشگاه اختصاص داد.
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس، با اشاره به اینکه این نمایشگاه برای بازدید عمومی آماده شده است، خاطرنشان کرد: این نمایشگاه هم اکنون دارای ۴ بخش اصلی است که "اتاق عمل" و "اتاق ICU" با تجهیزات ساخت ایران همچون بخش های این نمایشگاه به حساب می آید.
وی "تجهیزات تصویربرداری" مانند دستگاههای ماموگرافی و "شتابدهنده" را از دیگر بخش های این نمایشگاه دانست که دستاوردهای فناورانه ایرانی در آن عرضه شده است و تصریح کرد: بخش دیگر این نمایشگاه به عرضه "محصولات مصرفی در حوزه تجهیزات پزشکی اختصاص داده شده است.
به قول وی بازدید از این نمایشگاه را از ساعت ۸ بامداد تا ۱۶ دانست و اظهار نمود: در این نمایشگاه دستاوردهای محققان در حوزه های تجهیزات الکترونیکی پزشکی، مصرفی و تجهیزات خاص اتاق عمل عرضه شده است.
خالقیان با تکیه بر این که هم اکنون فاز اول این نمایشگاه افتتاح شده است، تصریح کرد: برنامه ریزی های پارک فناوری پردیس بر توسعه این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۲ تا ۳ برابر فضای کنونی است تا تعداد دستگاههای تجهیزات پزشکی حجیم که در کشور ساخته شده است، به آن اضافه شود.
وی ضمن اشاره به برنامه ریزی پارک فناوری پردیس برای تجاری سازی دستاوردهای این نمایشگاه، توضیح داد: اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابتدا در صدد برگزاری چنین نمایشگاهی با رویکرد معرفی و تجاری سازی محصولات فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی ایرانی بوده است، ازاین رو این اداره کل وظیفه عاملیت این نمایشگاه را به اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی واگذار کرده است.
مدیر کل ارتباطات و امور بین الملل پارک فناوری پردیس با اشاره به اینکه اتحادیه صادرکنندگان تجهیزات پزشکی برنامه کاملی برای دعوت از هیات های خارجی و داخلی دارد، اظهار داشت: در کنار این اقدامات، مقرر است این اتحادیه از ظرفیت‎ های پارک برای انجام مذاکرات B۲B و تجاری سازی محصولات بهره برداری کند.
خالقیان با اشاره به اینکه این نمایشگاه دائمی در محل پارک فناوری پردیس به راه افتاده است، اضافه کرد: هم اکنون حدود ۴۵ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت شامل تجهیزات پزشکی و دارویی در پارک فناوری پردیس مستقر هستند و بیشتر از نیمی از این تعداد در حوزه تجهیزات پزشکی فعال می باشند.
منبع:

1400/03/01
10:10:40
0.0 / 5
598
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است