محققان می گویند؛

ارزیابی مرگ ناشی از كووید ۱۹ با دو علامت در خانه

ارزیابی مرگ ناشی از كووید ۱۹ با دو علامت در خانه

به گزارش پاراسول نتایج یک تحقیق نشان داده است میزان غیرعادی اکسیژن خون و میزان تنفس از عوامل پیشبینی کننده وخامت حال بیمار در خانه است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، مطالعه محققان دانشگاه واشنگتن بر روی ۱۰۹۵ بیمار کرونایی بستری شده در بیمارستان نشان داد که با دو علامت سلامت یعنی سرعت تنفس و اشباع اکسیژن خون، مرگ و میر بالاتر قابل پیشبینی است.
دکتر «نیل چاترجی»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «یافته ها نشان داده است برای بعضی از افراد مبتلا به کووید ۱۹، این دو علامت می تواند مبین رجوع سریع به بیمارستان باشد.»
محققان در این مطالعه، ۱۰۹۵ بیمار ۱۸ سال به بالا را که به خاطر کووید ۱۹ در بیمارستان بستری شده بودند مورد بررسی قرار دادند.
محققان مشاهده نمودند در مقایسه با افرادی که با میزان نرمال اکسیژن خون در بیمارستان بستری شده بودند، بیماران دارای کمبود اکسیژن در خون در زمان پذیرش ۱.۹ تا ۳.۲ بار بیشتر در معرض خطر مرگ و میر بودند.
در مقابل، سایر علایم بالینی در زمان پذیرش در بیمارستان نظیر ضربان قلب، فشارخون و دمای بدن با نرخ مرگ و میر مرتبط نبودند.
محققان سفارش می کنند افرادی که نتیجه آزمایش کووید ۱۹ آنها مثبت است، بخصوص افرادی که در معرض خطر بیشتر عوارض جانبی ناشی از سن بالا یا چاقی هستند، حتما میزان اکسیژن خون زیر ۹۲٪ را کنترل کنند.
همچنین اندازه گیری ساده میزان تنفس هم خیلی مهم می باشد. اگر در هر دقیقه ۲۳ بار نفس می کشید، باید با پزشک تماس بگیرید.

1400/03/05
11:37:58
0.0 / 5
507
تگهای خبر: بیمارستان , پزشك , سلامت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است