رئیس مركز مدیریت شبكه وزارت بهداشت اعلام كرد؛

مشكلی برای تزریق دوز دوم واكسن كرونا وجود ندارد

مشكلی برای تزریق دوز دوم واكسن كرونا وجود ندارد

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ضمن اشاره به این که برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا مشکلی وجود ندارد، اظهار داشت: حدود ۴.۷ میلیون نفر تابحال واکسینه شده اند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، جعفر صادق تبریزی در مورد اتمام واکسیناسیون ۷۰ ساله ها، عنوان کرد: هم اکنون حدود ۷۰ درصد ۷۰ ساله ها واکسن کرونا را دریافت نمودند، هنوز واکسیناسیون ۶۵ سال به بالا آغاز نشده و بمحض آنکه واکسن به دست ما برسد، واکسیناسیون این گروه سنی را هم آغاز می نماییم.
وی اضافه کرد: حدود چهار میلیون نفر نوبت اول واکسن را دریافت نمودند و ۷۰۰ هزار نفر هم نوبت دوم را دریافت نمودند.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت ضمن اشاره به وقفه بوجود آمده و در پاسخ به سوالی در خصوص این که آیا برای افرادی که دوز اول را دریافت نمودند، مشکلی ایجاد می شود یا خیر؟ اظهار داشت: در واکسن آسترازنکا حداقل زمان برای دریافت دوز دوم، سه تا چهار ماه است و هم اکنون ۱.۵ ماه دیگر فرصت داریم. همینطور برای تزریق نوبت دوم واکسن اسپوتنیک وی یک تا سه ماه زمان داریم ازاین رو هیچ مشکلی برای افرادی که دوز اول را دریافت نمودند، به وجود نخواهد آمد.
تبریزی عنوان کرد: ۱۰۰ هزار واکسن «اسپوتنیک وی» پنجشنبه گذشته دریافت کرده ایم، امروز توزیع آن شروع می شود و بلافاصله تزریق نوبت دوم آغاز خواهد شد.
وی همینطور درباره تزریق نوبت دوم واکسن سینوفارم اظهار داشت: چهار تا هشت هفته پس از تزریق اول، فرصت برای تزریق دوز دوم وجود دارد و بر مبنای وعده داده شده، یک میلیون دوز از این واکسن این هفته دریافت خواهد شد ازاین رو هیچ نگرانی از بابت تزریق نوبت اول و دوم واکسن نداریم.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت اظهار داشت: بدقولی شرکتهای سازنده واکسن و تحویل ندادن بموقع، برنامه پیشبینی شده واکسیناسیون را با تأخیر همراه خواهد نمود که این مورد ناشی از تحریم ها است البته علاوه بر واکسن، این مشکلات برای دارو و تجهیزات پزشکی هم وجود دارد.
تبریزی همینطور در مورد واکسیناسیون گروه های صدمه پذیر اظهار داشت: برای بخشی از بیماران خاص و افرادی که بیماری زمینه ای دارند، تزریق انجام شده و مابقی هم در انتها تیر ماه صورت خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: رجوع برای دریافت نوبت دوم واکسن حتما باید با پیامک صورت گیرد و افراد پیش از دریافت پیامک که در آن زمان تزریق اعلام می شود، رجوع نکنند. همینطور رفتن به پایگاه های واکسیناسیون حتما بر مبنای نوبت دهی خواهد بود و بدون دریافت نوبت و ثبت نام در سایت رجوع نشود.
رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در مورد واکسیناسیون فرهنگیان هم اظهار داشت: واکسیناسیون فرهنگیان، مدیران و پرسنل در آموزش و پرورش و همینطور دانشجویان، اعضای هیأت علمی و پرسنل وزارت علوم از مرداد ۱۴۰۰ شروع می شود و به فاصله یک ماه هم دوز دوم آنها تزریق خواهد شد.

1400/03/23
09:53:53
0.0 / 5
324
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است