یافته محققان بریتانیایی؛

نوزادان واكنش ایمنی قوی نسبت به كووید ۱۹ دارند

نوزادان واكنش ایمنی قوی نسبت به كووید ۱۹ دارند

به گزارش پاراسول بر مبنای یک مطالعه جدید، نوزادان دارای سیستم ایمنی قوی نسبت به کروناویروس هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در این تحقیق، محققان دانشگاه بریستول بریتانیا سیستم ایمنی چهار نوزاد زیر ۳ ماه را که از کووید ۱۹ بهبود یافته بودند ارزیابی کرده و آنها را با بزرگسالانی که از این بیماری بهبود یافته بودند مقایسه کردند.
در مقایسه با بزرگسالان، نوزادان سطح نسبتاً بالایی آنتی بادی و سلول های ایمنی تولید می کنند که می تواند به صورت خاص در مقابل کروناویروس نقش حفاظتی داشته باشد.
به گفته محققان، بنابراین به نظر می آید نوزادان قادر به مهار کووید ۱۹ در زمانی هستند که انتظار می رود صدمه پذیرتر باشند.
دکتر «آنو گونکا»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «با انجام مطالعه دقیق بر روی نوزادانی که در مقابل کووید ۱۹ شدید محافظت شده بودند، ما نشان دادیم که از نظر تشکیل آنتی بادی های خاص و سلول های ایمنی ضد کروناویروس، ایمنی محافظتی قوی ای دارند.»
وی در ادامه می افزاید: «این اطلاعات بسیار مفیدی برای طراحی واکسن های کووید ۱۹ در آینده است که می تواند درصدد القا و تقلید از این ایمنی محافظتی باشد.»
در طی شیوع پاندمی، بچه ها خیلی کمتر از بزرگسالان مبتلا به کووید ۱۹ شدید شدند. محققان خاطرنشان کردند که این امر خصوصاً در نوزادانی که مستعد بیماری های شدید ناشی از ویروس های تنفسی دیگر مانند RSV (ویروس دوره ای تنفسی) و آنفلوانزا هستند، غیر منتظره بود.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

1400/03/27
11:22:34
0.0 / 5
502
تگهای خبر: بیماری , تولید , حفاظ , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است