در گفت وگو با پاراسول مطرح شد

روند كاهشی كرونا در كشور

روند كاهشی كرونا در كشور

به گزارش پاراسول عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح وضعیت این بیماری در کشور، در عین حال بر رعایت نکات بهداشتی هنگام رای دادن و حضور در شعب دریافت رای در انتخابات امروز تاکید نمود.


دکتر مسعود مردانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به روند کاهش بیماری کرونا در کشور، اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت بیماری در کشور در حال کنترل است و موارد بیماری روبه کاهش است و همین سبب گشته است تا میزان اشغال تخت های بیمارستانی هم کاهش پیدا کند. خوشبختانه تعداد شهرهای قرمز هم کاهش یافته است و امیدواریم شهرهای نارنجی هم به زرد تبدیل شوند.
وی علت کاهش بار بیماری را رعایت بهتر پروتکل ها دانست و اضافه کرد: از طرفی بیماری های اپیدمی بخصوص بیماری های ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی در ۳ تا ۴ هفته به پیک می رسند و سپس آغاز به کاهش می کنند که این هم به ماهیت ویروس بازمیگردد.
مردانی درباره میزان بروز موارد مبتلا شدن به ویروس آفریقایی و هندی هم اظهار نمود: مسلما مبتلا شدن به این دو نوع جهش یافته در کشور وجود دارد اما مقادیر مبتلا شدن به حدی نیست که به اپیدمی تبدیل گردد.
وی با تکیه بر ضرورت رعایت همه پروتکلهای بهداشتی در روند انتخابات، خاطرنشان کرد: مردم لازم است که با در نظر گرفتن نکات بهداشتی، در شعب دریافت رای حاضر شوند. سفارش می نماییم وسایل نوشت افزار شخصی با خود به همراه داشته باشند، حتما از ماسک استفاده کنند، فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمایند، تلاش کنند در کوتاه ترین زمان ممکن رای دهند و از حضور بی جا و طولانی مدت در شعب دریافت رای اجتناب کنند و در نهایت بلافاصله بعد از بازگشت به منزل دست های خویش را با آب و صابون به خوبی بشوید.
مردانی درباره رای دادن مبتلایان کرونا هم اظهار داشت: مقرر است فهرستی از بیمارانی که در مراکز قرنطینه هستند یا در منزل حضور دارند توسط وزارت بهداشت به ستاد انتخابات واصل شود تا با تماس با بیماران، به محل رفته و رای آنها هم دریافت شود. خوشبختانه ایران در این مورد پیشتاز است و هیچ جای دنیا اینچنین نیست.
وی درباره شرایط بیماری در ایام آتی هم بیان نمود: تابحال که شرایط بد نبوده است و امیدواریم همچنان روند کاهشی بماند ولی مطمئنا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی موارد بیماری افزایش خواهد یافت.1400/03/28
13:41:37
0.0 / 5
470
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است