بیمه شدگان بیمه سلامت از آغاز تیر ماه نیازی به دفترچه كاغذی ندارند

بیمه شدگان بیمه سلامت از آغاز تیر ماه نیازی به دفترچه كاغذی ندارند

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، اظهار داشت: چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت در صندوق های کارکنان دولت، صندوق بیمه سلامت ایرانی ها و صندوق سایر اقشار از آغاز تیر ماه ۱۴۰۰ در جهت الکترونیکی شدن خدمات سازمان بیمه سلامت متوقف می شود و این بیمه شدگان برای دریافت خدمات نیازی به دفترچه کاغذی بیمه سلامت نخواهند داشت.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، مهدی رضایی درباره فرایند کاهش احتیاج به دفترچه های کاغذی بیمه سلامت که از آغاز اردیبهشت ماه شروع شده و الکترونیکی شدن خدمات این سازمان، اظهار داشت: در جهت تحقق قانون برنامه ششم توسعه و همینطور قانون برنامه بودجه سال ۱۴۰۰، سازمان بیمه سلامت مکلف است که خدمات را به صورت الکترونیک عرضه کند که در این حوزه، کاهش احتیاج به دفترچه های کاغذی بیمه سلامت هم باید محقق شود.
وی افزود: پیش از این و بر مبنای جدول زمان بندی شده، از آغاز اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ابتدا چاپ دفترچه کاغذی صندوق بیمه سلامت همگانی و در ابتدای خرداد ماه هم چاپ دفترچه کاغذی بیمه سلامت صندوق روستاییان متوقف شده بود و این بیمه شدگان نیازی به استفاده از دفترچه کاغذی بیمه سلامت نداشتند.
معاون سازمان بیمه سلامت بیان نمود: با فراهم شدن زیرساخت های خدمات الکترونیک بیمه سلامت، افراد نیازی به استفاده از دفترچه کاغذی بیمه سلامت ندارند. در بخش دولتی و خصوصی این زیرساخت ها فراهم شده و اطلاع رسانی مناسبی هم در این حوزه انجام شده است.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، رضایی اظهار نمود: به هر حال در مرحله گذار از روش کاغذی به الکترونیکی هستیم، اما از لحاظ زیرساخت ها آمادگی کامل وجود دارد. در این مرحله نیازمند تعامل و هماهنگی با مراکز عرضه خدمات هستیم و در این حوزه نظام پاسخ گویی سازمان بیمه سلامت را در اداره های کل استانی فعال تر کردیم تا ابهامات موجود را برطرف نماییم. از لحاظ عرضه خدمات در بخش بستری و سرپایی مشکلی وجود ندارد و افراد فقط با عرضه کد ملی می توانند از خدمات بیمه سلامت برخودار شوند.1400/03/29
19:33:53
0.0 / 5
728
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است