معاون وزیر بهداشت:

زیرساخت های درمانی خوبی در آذربایجان شرقی به وجود آمد

زیرساخت های درمانی خوبی در آذربایجان شرقی به وجود آمد

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید زیرساخت های درمانی بسیار خوبی در آذربایجان شرقی به وجود آمده است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، قاسم جان بابایی روز دوشنبه در نشست ستاد استانی مقابله کرونا در آذربایجان شرقی اضافه کرد: کارنامه عملکردی برای همه دانشگاه های علوم پزشکی در وزارت بهداشت تهیه شده که برمبنای آن، آذربایجان شرقی از نظر مراقبت در بخش های ویژه و ارائه خدمات کرونائی، در کشور رتبه ممتاز دارد.
وی اظهار نمود: در زمینه بهداشت کرونائی، بیشترین بیماریابی و قرنطینه افراد و پیگیری اطرافیان در آذربایجان شرقی انجام شده است.
وی با اشاره به مؤلفه های لطمه پذیری ناشی از کرونا اظهار داشت: تاثیرگذارترین مؤلفه در میزان ریسک پذیری و مرگ میر ناشی از کرونا، تراکم جمعیت است و آذربایجان شرقی به سبب داشتن تراکم جمیعتی بالا، ریسک پذیری بالایی دارد.
جان بابایی افزود: آذربایجان شرقی دو پیک بسیار سنگین کرونا را پشت سر گذاشته، بطوریکه پیک دوم تمام نشده، پیک سوم بروز کرد و شرایط طولانی و بسیار دشواری در استان تجربه شد.
وی اظهار داشت: وقتی بیماری، طولانی مدت در یک محیط بچرخد، احتمال جهش و بروز ویروس جدید بیشتر می شود.
وی افزود: آذربایجان شرقی همین طور جزو استانهای سالمند کشور است و با توجه به این که ریسک پذیری برای بیماری و مرگ و میر در استانهای سالمند بالاتر است و آذربایجان شرقی نیز استان سالمند شمرده می شود، شاهد این هستیم که ۷۷ درصد فوتی های کرونا در این استان بالای ۶۰ سال است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه اظهار داشت: در این جلسه تمهیداتی اتخاذ خواهد شد تا از ورود استان به موج پنجم کرونا جلوگیری شود.
محمدحسین صومی اضافه کرد: ۲۱۰ هزار نفر از جمعیت استان در مرحله اول واکسیناسیون را دریافت کرده اند.
وی افزود: در سه هفته گذشته تعداد بستری ها در بیمارستان ها ثابت بوده و تعداد بیماران بستری حدود ۶۰۰ نفر است.
صومی با اشاره به شهرهای نارنجی استان شامل جلفا، مرند، تبریز، بستان آباد، عجبشیر، بناب، ملکان، اهر، هوراند، میانه، آذرشهر، سراب و مراغه اظهار داشت: ۷۸ درصد جمعیت استان در شهرهای نارنجی ساکن هستند و اگر این روند ادامه یابد وضعیت بدتر خواهد شد و ۲۸ درصد جمعیت نیز در شهرهای زرد شامل شبستر، اسکو، هریس، خداآفرین، کلیبر، هشترود، چاراویماق و ورزقان ساکن هستند.
محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی هم اظهار داشت: کرونا آزمون سختی بود که ما به خوبی از پس آن برآمدیم و آذربایجان شرقی از نظر وضعیت ساختار سنی و جنسی جمعیت با استانهای دیگر متفاوت می باشد. این استان در چهار راه ترانزیتی خاصی قرار دارد و تعاملات بین المللی زیاد است. با توجه به این شرایط از جمیع جهات بیماری کرونا به خوبی مدیریت شد و ما اصلاً در هیچ کدام از پیک ها غافلگیر نشدیم.

1400/04/15
13:24:10
0.0 / 5
480
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است