با حضور وزیر بهداشت

راه اندازی ۵۱ طرح دانشگاه علوم پزشكی تبریز

راه اندازی ۵۱ طرح دانشگاه علوم پزشكی تبریز

51طرح دانشگاه علوم پزشکی تبریز در 17 شهرستان آذربایجان شرقی با هزینه کرد 700 میلیارد تومانی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تبریز در آیینی بوسیله ویدئو کنفرانس راه اندازی شد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز روز دوشنبه در آئین افتتاح این طرح ها اظهار داشت: امروز بزرگ ترین مجتمع خوابگاهی کشور با وسعت ۴۰ هزار متر مربع در پنج طبقه و با ظرفیت ۲۵۰۰ دانشجو در تبریز راه اندازی شد.
وی با اشاره به تامین زیرساخت های لازم درمانی و بهداشتی آذربایجان شرقی در دولت تدبیر و امید، اضافه کرد: در هشت سال قبل در بخش بهداشت استان ۷۳۱ پروژه با ۲۰۱ هزار متر مربع و ۹۳۲ مورد بهسازی با ۱۲۰ هزار متر مربع انجام شده است.
محمدحسین صومی افزود: در زمینه درمان آذربایجان شرقی نیز در طول این مدت، راه اندازی بلوک بیمارستانی به تعداد ۱۲ مرکز با متراژ ۱۴۵ هزار مترمربع، راه اندازی یا بازسازی کامل ۱۵ بال اورژانس با متراژ ۲۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع و راه اندازی یا بهسازی ۱۹ بلوک زایمانی با متراژ ۶۷ هزار و ۸۰۰ متر مربع محقق شده است.
وی از راه اندازی ۲۱ باب کلینیک تخصصی و فوق تخصصی با متراژ ۷ هزار و ۱۰۰ متر مربع بعنوان دیگر اقدام مهم انجام شده در زمینه درمان آذربایجان شرقی در هشت سال اخیر یاد کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به این که در زمان حاضر ۴۷ پروژه در بخش بهداشت و ۵۱ پروژه در زمینه درمان آذربایجان شرقی درحال بهره برداری است، اظهار داشت: بیمارستان عجب شیر، سلامتکده طب سنتی، بخش یُد تراپی بیمارستان امام رضا و بیمارستان کودکان خیرساز مردانی آذر همچون پروژه هایی هستند که تیر ماه جاری در آذربایجان شرقی افتتاح می شوند.
وی افزود: از مجموع پروژه هایی که در زمینه درمان و بهداشت آذربایجان شرقی در دولت تدبیر و امید شروع شده است، تنها چهار پروژه باقی می ماند که بیمارستان یک هزار تختخوابی با ۳۰ درصد پیشرفت و مرکز جامع سرطان با ۶۰ درصد پیشرفت همچون آنها هستند.

1400/04/15
23:09:55
0.0 / 5
506
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است