محققان فرانسوی هشدار می دهند؛

ارتباط مصرف مشروبات الكلی با ۷۴۰ هزار مورد سرطان در جهان

ارتباط مصرف مشروبات الكلی با ۷۴۰ هزار مورد سرطان در جهان

پاراسول: بگفته پژوهشگران، الکل در سال ۲۰۲۰ با ۷۴۰ هزار مورد جدید مبتلاشدن به سرطان در جهان ارتباط داشت که ۴٪ کل موارد تازه تشخیص داده شده را در برمی گیرد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، «هریت رامگی»، سرپرست تیم تحقیق از مؤسسه ملی تحقیقات سرطان فرانسه، در اینباره اظهار داشت: «این روند نشان داده است که باآنکه در خیلی از کشورهای اروپایی مصرف الکل به ازای هر شخص کاهش یافته است، اما مصرف الکل در کشورهای آسیایی مانند چین و هند و در جنوب صحرای آفریقا در حال افزایش می باشد.»
وی اضافه کرد: «علاوه بر این شواهدی وجود دارد که پاندمی کووید ۱۹ میزان نوشیدن مشروبات الکلی را در بعضی کشورها افزایش داده است.»
محققان ابراز نگرانی کردند که رفتارهای در رابطه با آشامیدنی های الکلی که در خلال پاندمی اتفاق افتاده است می تواند منجر به عادت های دائمی شود.
رامگی اذعان داشت: «مطالعه ما سهم حتی مصرف اندک مشروبات الکلی را در میزان سرطان نگران کننده نشان می دهد، اما همینطور نشان داده است که تغییر در عادات نوشیدنی های الکلی عمومی می تواند بر میزان سرطان در آینده تاثیر مثبت بگذارد.»
در مردان ۷۷٪ موارد سرطان در رابطه با الکل و در زنان ۲۳٪ را می سازند. سرطان های مری، کبد و سینه شایع ترین، و به دنبال آن سرطان روده بزرگ و مقعد، و سرطان دهان و گلو قرار دارند.
براساس مناطق، بیشترین میزان سرطان های در ارتباط با الکل در آسیای شرقی و اروپای مرکزی و شرقی (۶٪) بود، در حالیکه پایین ترین میزان در شمال آفریقا و غرب آسیا، هر دو زیر ۱٪ بود.
براساس کشور، در مغولستان (۱۰٪) بالاترین و در کویت (۰٪) پایین ترین میزان بود. نرخ و موارد ابتلاء به سرطان ناشی از مشروبات الکلی در کشورهای دیگر شامل ۳٪ در ایالات متحده، ۴٪ در انگلستان، برزیل و آلمان، ۵٪ در هند و فرانسه، و ۶٪ در چین است.
به گفته محققان، الکل می تواند با ایجاد صدمه به DNA که سبب افزایش تولید مواد شیمیایی مضر در بدن می شود و همینطور با تاثیر بر تولید هورمون، به ابتلاء به سرطان کمک نماید. محققان توضیح دادند که الکل همینطور می تواند اثرات سرطانی ناشی از توتون و تنباکو را تشدید نماید.


منبع:

1400/04/26
15:10:58
0.0 / 5
469
تگهای خبر: تولید , سرطان , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است