وزیر بهداشت اعلام كرد

زمان واكسیناسیون قضات و سینماگران

زمان واكسیناسیون قضات و سینماگران

به گزارش پاراسول وزیر بهداشت با اشاره به شروع واکسیناسیون گروه های شغلی پرخطر مانند خبرنگاران، معلمان و... اظهار داشت: همکاران ما در فشار سنگینی هستند، پروتکل ها هم که اصلا رعایت نمی گردد. جاده و رستوران های باز، شهر شلوغ و رفت و آمدهای بی رویه وجود دارد و به سبب این عدم رعایت ها هر روز فشار بر همکاران ما بیشتر می شود.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در آیین تزریق واکسن کرونا به خبرنگاران، اظهار داشت: امروز گروه های دیگری را به مجموعه گروه های سنی هدف که قبلا تعیین کرده بودیم و در مراکز مختلف مشغولند، اضافه کردیم. یکی از این گروه ها اصحاب رسانه و خبرنگاران که در طول این مدت واقعا شرمنده محبت این عزیزان هستیم که از آغازین روز درگیری ما با کرونا در کنار ما بودند. چه در زمینه اطلاع رسانی به مردم و چه برای انتقال اخبار بسیار کمک کردند. واکسیناسیون این عزیزان را از امروز شروع کردیم و ان شاالله در طول هفته آتی تمام خواهیم کرد.
وی اضافه کرد: زندانیان، همکاران مشغول در حمل و نقل عمومی، ریلی، جاده ای، هوایی و دریایی را شروع کردیم. همین طور واکسیناسیون بیماران دیابتی را شروع کردیم. همین طور واکسیناسیون بیماران خاص را که قبلا آغاز نموده بودیم، آنهایی که از این گروه مانده اند را به انتها می رسانیم.
وی افزود، : برای قضات محترم و کارکنان دادسراها و دادگاه ها که مراجعین زیادی را دارند و مشاغل پر خطر دیگری که در هفته آتی اعلام خواهند شد. همین طور واکسیناسیون اصحاب سینما و عزیزانی را که در هنر سینما برای خلق آثار سینمایی کار میکنند، ان شاءالله از هفته آتی شروع می نماییم تا با خیال آسوده تر بتوانند آثار فاخر را برای سینما و کشور خلق کنند. همین طور گروه های سنی پایین تر را هر دو سه روز یکبار اعلام می نماییم. ما امیدواریم که واکسیناسیون را در روزهای آخر دولت، به بالاتر از آنچه که تعهد کرده بودیم، برسانیم. باتوجه به این که الان واکسن را به خوبی داریم وارد می نماییم. موانعی که برخی با ما قرارداد بسته بودند و بدعهدی کرده بودند، مرتفع شده و ان شاالله واکسن را به خوبی وارد می نماییم. واکسن داخلی هم به سطحی از تیراژ رسیده که ما دلگرمی بیشتری برای حمایت دریافت واکسن داخلی هم داریم.
نمکی درباره وضعیت تامین واکسن کرونا اعم واکسن داخلی و خارجی، افزود: ما محموله های جدید خوبی را در راه داریم. نگرانی از بابت تامین واکسن نداریم و بنا بر این داریم گروه های هدف را افزایش می دهیم و در هفته آتی شاهد گسترش تعداد گروه های هدف در مشاغل مختلف و در موارد ریسک پذیر خواهیم بود.
وزیر بهداشت درباره وضعیت بیمارستان ها، اظهار داشت: البته ما همانطور که قول داده بودیم، اجازه نمی دهیم که در هیچ پیکی کسی پشت در بیمارستانی بماند، بر این عهد و پیمان هستیم و ادامه خواهیم داد، اما همکاران ما در بدترین فشار امواج کرونا از روز نخست هستند. این ویروس دلتا یا به تعبیری هندی ویروس بسیار سرکشی است. هم قدرت سرایت بسیار بالایی دارد و هم قدرت بیماری زایی و بستری کردن بیمار را دارد. همکاران ما در فشار سنگینی هستند، پروتکل ها هم که اصلا رعایت نمی گردد. جاده و رستوران های باز، شهر شلوغ و رفت و آمدهای بی رویه وجود دارد و به سبب این عدم رعایت ها هر روز فشار بر همکاران ما بیشتر می شود، اما همکاران ما به جهت اینکه امیدی از این که اتفاق جدیدی رخ دهد، ندارند مگر این که خود مردم محبت کرده و بیشتر رعایت نمایند، ما خودمان را برای سهمگینی این امواج آماده کرده ایم.
وی اظهار داشت: ما از همکارانمان در ناجا، سپاه و... کمک هایی را گرفتیم. خصوصاً در استانهای سیستان و بلوچستان و برخی استانها. در تهران هم ستاد اجرائی و... به ما کمک هایی میکنند. البته ما بیشترین محور فشار و بار روی بیمارستان های دانشگاهی خودمان است.
منبع:

1400/05/08
12:29:02
0.0 / 5
456
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است