تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است

تعطیلی دو هفته ای فعلا منتفی است

به گزارش پاراسول وزیر کشور درباره تصمیمات اتخاذ شده در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا با موضوع تعطیلی دو هفته ای، اظهار داشت: بنا شد بررسی دقیق تری صورت گیرد و در ایام آینده در ستاد همه مباحث مطرح شود و بعد از آن تصمیم گیری نماییم.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در آخر جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا که با موضوع تعطیلی دو هفته ای برگزار شده بود، اظهار داشت: همه دوستان در این نشست بحث کردند و نظرات مختلفی عنوان شد همه این موارد نشان داد که درست است تعطیلات بعنوان یکی از راه های اقدام و اثرگذاری است اما انجام این کار نیازمند مقدمات، برنامه ریزی، اقناع سازی و همراه سازی مسئولان و مردم است.
وی اضافه کرد: اگر به شکل هوشمندانه برنامه ریزی نشود، ممکنست با وجود متحمل شدن هزینه اقتصادی به اهداف مد نظر نرسیم. پس بنا شد بررسی دقیق تری صورت گیرد و در ایام آینده در ستاد همه مباحث مطرح شود و بعد از آن تصمیم گیری نماییم.
وی افزود: ظرف یک سال و نیم گذشته کادر درمان درگیر این مساله بوده اند که باید از آنها قدردانی نماییم. باید درباب برنامه ریزی ها توجه بیشتری داشته باشیم؛ پس قرار شد شرایط جرایم و شرایط کنترلی را پیشنهاد دهیم که موثرتر باشد. نوع جرایم با نوع تخلفات هماهنگی ندارد و باید این جرایم به شکلی پیگیری و اجرائی شود که تاثیرپذیری بیشتری داشته باشد. در این راستا قرار شد اصناف و نیروی انتظامی پیشنهاد خودرا مطرح کنند.
وزیر کشور با تاکید بر این که در زمینه دارو تمهیدات لازم اندیشیده شده و جای نگرانی وجود ندارد، اضافه کرد: بحث واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکلها از با اهمیت ترین مسایل است. هم اکنون واکسیناسیون به حدود ۵۰۰هزار نفر رسیده که قرار شد با کمک همه دستگاهها این مساله سرعت بگیرد و از هفته آتی احیانا تولید داخلی واکسن نیز به یک میلیون برسد. در کنار آن واردات نیز افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: واکسیناسیون مانع مبتلاشدن نمی گردد هرچند مبتلاشدن را سبک تر می کند اما اگر کسی بیماری زمینه ای داشته باشد و مبتلا باشد حتی اگر واکسن زده باشد امکان این که جانش را از دست بدهد، وجود دارد.
وزیر کشور اشاره کرد: تلقی غلط روئین تن شدن با واکسن را کنار بگذاریم و همه کسانی که واکسن زده اند شرایط را عادی ندانند و پروتکل ها را رعایت نمایند. درباب محرم کمیته امنیتی انتظامی تصمیمات بسیار خوبی گرفته اند. پروتکلهای پیشنهادی وزارت بهداشت تصویب شده است به همه جوامع مذهبی و مساجد ابلاغ کردیم و سازمان تبلیغات متولی و مسئول رعایت این پروتکل ها است که عمدتاً در فضای باز و با تعداد کمتری است.
منبع:

1400/05/13
11:59:40
0.0 / 5
479
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است