محققان می گویند؛

تعریق شبانه از علایم سرطان خون است

تعریق شبانه از علایم سرطان خون است

محققان اخطار می دهند در صورت تعریق زیاد شبانه حتما به پزشک رجوع کنید چونکه امکان دارد نشانه مبتلا شدن به سرطان خون باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از هلث سایت، به قول محققان، اگر شب ها بیش از اندازه عرق می کنید، باید به پزشک مراجعه نموده و آزمایش خون بدهید. تعریق شبانه شدید و همراه با علایم دیگر مانند تب، خستگی، خونریزی و کاهش وزن می تواند نشان دهنده یک بیماری زمینه ای پزشکی مانند سرطان خون باشد.
لوسمی (سرطان خون) اصطلاحی است که برای اشاره به سرطان سلول های خونی استفاده می شود. نوع لوسمی بر مبنای نوع سلول خونی بدخیم تعیین می شود.
سرطان خون شایع ترین سرطان در افراد بالای ۵۵ سال است اما این بیماری در کودکان زیر ۱۵ سال هم شایع است.
تعریق بیش از اندازه در شب می تواند به علل مختلفی ایجاد شود. امکان دارد در بعضی موارد، نشانه اولیه بعضی از انواع سرطان، همچون انواع مختلف سرطان خون باشد.
تعریق در شب بخصوص در تابستان غیرمعمول نیست. بر مبنای درجه حرارت و مقدار تعریق، فرد می تواند تشخیص دهد که آیا تعریق شبانه او با سرطان خون یا سایر بدخیمی های خونی ارتباط دارد یا خیر.
تعریق شدید شبانه که سبب خیس شدن ملحفه های خواب یا لباس خواب در هنگام خواب در فضای سرد می شود، گهگاه می تواند نشانه سرطان خون باشد. اما علایم دیگر امکان دارد با تعریق شبانه در رابطه با سرطان خون همراه باشد، از جمله:
• کاهش ناگهانی وزن
• از دست دادن اشتها
• بی حالی
• تب
در کودکان علایم دیگری هم امکان دارد وجود داشته باشد:
• خونریزی یا کبودی
• درد استخوان ها
• رنگ پریدگی
مطالعات نشان می دهند تجمع بیش از اندازه سلول های لوسمی در مغز استخوان می تواند بدن را برای ایجاد سلول های خونی یا پلاکت های سالم کافی غیرفعال نماید. بدن به جای آن آغاز به تولید سلول های خونی غیرطبیعی می کند. با تولید گلبول های سفید خون که برای مقابله با عفونت ها استفاده می شوند، بدن برای مبارزه با عوامل بیماری زا که تلاش در حمله به بدن دارند، گرفتار مشکل می شود. بنابراین، بدن درجه حرارت خویش را برای مقابله با عفونت ها بالا می برد که امکان دارد فرد را گرفتار تب و تعریق شبانه کند.
تعریق زیاد می تواند نشانه شرایط مختلف دیگری هم باشد. در زنان مسن می تواند نشانه یائسگی باشد. با این حال، تعریق شبانه می تواند با بارداری، اضطراب، عفونت ها، ناهنجاری های هورمونی یا کاهش قند خون ارتباط داشته باشد.


منبع:

1400/05/20
23:51:55
0.0 / 5
494
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تولید , خونریزی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است