مطالعات نشان می دهد؛

ظهور مشکلات ناخن در بهبودیافتگان کووید ۱۹ شایع است

ظهور مشکلات ناخن در بهبودیافتگان کووید ۱۹ شایع است

مطالعات مختلف نشان میدهد که مشکلی موسوم به ˮناخن های کوویدˮ در خیلی از بیماران بهبود یافته از کووید19 یک نشانه رایج است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، مطالعات گوناگون نشان میدهد که بروز خطوط و شیار در ناخن های دست، که رسانه ها آنرا "ناخن کووید" نامیده اند، در خیلی از بهبودیافتگان کرونائی به یک اتفاق رایج تبدیل گشته و می تواند یک شاخص احتمالی برای کسانی باشد که هیچ گاه آزمایش نشده یا بدون علامت بودند.
البته تعدادی از کارشناسان می گویند این بیماری منحصراً مربوط به کووید ۱۹ نیست و می تواند پس از هرگونه عفونت ویروسی، لطمه یا در نتیجه یک بیماری زمینه ای رخ دهد.
محققان مشاهده نمودند خطوط روی ناخن که ممکنست شبیه فرورفتگی یا برجستگی در صفحه ناخن باشند، چهار هفته یا بیشتر بعد از عفونت کووید ۱۹ در انگشتان دست یا پا ظاهر می شوند.
خطوط ناخن زمانی رخ می دهند که رشد ناخن به سبب استرس فیزیکی روی بدن مانند عفونت، سوءتغذیه یا عوارض جانبی داروها مانند داروهای شیمی درمانی ایجاد می شود. در صورتیکه مشخص است آنها به خاطر کووید ۱۹ به وجود آمده اند، اما بطور قطع نشانه منحصر به فرد این بیماری نیستند.

1400/05/21
11:50:19
0.0 / 5
425
تگهای خبر: بیماری , دارو , درمان , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است