تأثیر همه گیری کرونا بر ضریب هوشی نوزادان

تأثیر همه گیری کرونا بر ضریب هوشی نوزادان

پاراسول: بنابر نتایج یک تحقیق اولیه به نظر می آید نوزادانی که در طول همه گیری COVID-۱۹ متولد شده اند، ضریب هوشی پایین تری دارند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، یافته های اولیه متخصصان آمریکایی نشان داده است کودکان متولد شده در طول بیماری همه گیر COVID-۱۹ نمرات ضریب هوشی پایین تری نسبت به نوزادانی که پیش از ژانویه ۲۰۲۰ متولد شده اند، کسب کرده اند، هرچند علل اصلی آن هنوز ناشناخته است.
مطالعه روی نوزادان متولد شده در دوران پیش از همه گیری نشان داده است که ضریب هوشی آنها بین ۹۸.۵ تا ۱۰۷.۳ بوده و این درحالیست که ضریب هوشی نوزادانی که در دوران همه گیری متولد شده اند، افت چشم گیر و حدودا بین ۲۷ تا ۳۷ کاهش امتیاز داشته است.
این مطالعه همینطور نشان داده است که نوزادان پسر بیشتر از نوزادان دختر از این نظر متاثر می شوند. همینطور به صورت متوسط نوزادان سیاهپوست هم نسبت به کودکان سفیدپوست در میانگین نمرات بهره هوشی، کاهش بیشتری داشتند.
در این مطالعه، اعمال سیاست های قرنطینه با هدف کاهش سرعت شیوع COVID-۱۹ همچون تعطیلی اقتصادی، استفاده از ماسک، اختلال در برنامه مدارس، فاصله گذاری اجتماعی و دستورات رعایت قرنطینه به مشاهده این تغییر در بهره هوشی نوزادان نسبت داده شده است.
فرزندان مادران دارای مدرک دانشگاهی و فوق لیسانس کمتر تحت تاثیر منفی متولد شدن در طول همه گیری قرار گرفتند و خود نشانگر این است که این امر می تواند به علت حمایت خانواده یا جامعه باشد که به سلامت مادر کمک می نماید و بر خلق و خو، رفتار و رشد شناختی نوزاد تأثیرگذار است.
همینطور استرس مادر چه قبل و چه پس از زایمان، تأثیرات زیادی بر رشد کودک دارد.
به گزارش فاکس نیوز، متخصصان هنوز در تلاشند تا دریابند که آیا این کاهش ها موقتی هستند یا نه و با بازگشت زندگی به دوران پیش از همه گیری، عادی می شوند یا این که این افت ضریب هوشی اثر طولانی مدت بر سال های آتی زندگی کودک خواهد داشت؟1400/05/23
22:34:28
0.0 / 5
453
تگهای خبر: بیماری , زندگی , سلامت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است