یافته محققان چینی؛

علت افزایش ریسک مبتلا شدن به کووید ۱۹ در افراد مسن و دیابتی

علت افزایش ریسک مبتلا شدن به کووید ۱۹ در افراد مسن و دیابتی

به گزارش پاراسول محققان تشخیص داده اند که ایمنی کم microRNA (miRNA) خطر عفونت کووید ۱۹ را در افراد مسن و افراد مبتلا به دیابت بالا می برد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از زی نیوز، MicroRNA ها یک گروه کلیدی از تنظیم کننده های تجلی ژن هستند که نقش مهمی در التهاب و پاسخ ایمنی ایفا می کنند.
در این مطالعه که توسط محققان دانشگاه نانجینگ در چین انجام شد چهار miRNA در گردش خون شامل miR-۷-۵p، miR-۲۴-۳p، miR-۱۴۵-۵p و miR-۲۲۳-۳p، شناسایی شدند که در افراد سالم بیشتر و در افراد مسن و بیماران دیابتی کمتر است.
«چن یو ژانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «این miRNA ها می توانند با هدف قرار دادن مستقیم پروتئین S مانع تکثیر کروناویروس شوند.»
به گفته محققان، اگزوزوم های سرمی حاوی این miRNA های بدست آمده از افراد جوان می توانند به شدت مانع از تکثیر کروناویروس شوند، اما این اثر مهارکنندگی در افراد مسن و بیماران دیابتی کم است.
مشخص شد که ورزش طولانی مدت سطح این miRNA ها را در خون بالا می برد و محافظت بهتری در مقابل کروناویروس دارد.
تیم تحقیق دریافت که سه مورد از چهار miRNA در گردش خون در سرم خون داوطلبان سالم بعد از ۸ هفته ورزش مداوم فیزیکی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. اگزوزوم های سرم جدا شده از این داوطلبان اثرات مهارکنندگی قوی تری بر تجلی پروتئین S و تکثیر کروناویروس نشان داد.
این مطالعه همینطور مشاهدات جالبی را عرضه می دهد که نشان داده است ورزش مستمر می تواند ایمنی miRNA را در مقابل کروناویروس افزایش دهد. ازاین رو ورزش روزانه می تواند به همه، شامل پیر یا جوان کمک نماید تا از کووید ۱۹ دور بمانیم.
این مطالعه نشان داده است که miRNAها جز مهمی از سیستم ایمنی مبتنی بر RNA برای مبارزه با عفونت ویروسی هستند. این درک جدید از عملکرد miRNA امکان دارد چشم اندازهای جدیدی برای پیشگیری، نظارت و درمان کووید ۱۹ عرضه نماید.


منبع:

1400/05/27
14:30:03
0.0 / 5
439
تگهای خبر: پروتئین , داوطلب , درمان , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است