انتقاد از عملکرد اخیر مقامات نیوزیلندی در مهار کرونا و روند کند واکسیناسیون

انتقاد از عملکرد اخیر مقامات نیوزیلندی در مهار کرونا و روند کند واکسیناسیون

به گزارش پاراسول جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند، امروز به دنبال تمدید محدودیت های کرونایی سراسری در این کشور، مورد انتقاد قرار گرفت.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، آردرن قرنطینه سراسری در این کشور را به مدت سه روز دیگر یعنی تا نیمه شب ۲۷ اوت تمدید کرد و این در شرایطی است که در اوکلند، بزرگترین شهر نیوزیلند که الان مرکز شیوع موارد جدید مبتلا شدن به کرونا است، دستکم تا ۳۱ اوت محدودیت های کرونایی ادامه خواهد شد.
نخستین مورد مبتلا شدن به سویه دلتا هفته گذشته ۱۷ اوت (شش روز قبل) در این کشور شناسایی شد و بعد از گسترش سریع این ویروس در سطح این کشور، سه روز قرنطینه سراسری اعلام گردید. بر مبنای آمارهای رسمی، موارد جدید مبتلا شدن به کووید۱۹ در نیوزیلند تا امروز (دوشنبه) به بیشتر از ۱۰۰ تن رسیده است.
آردرن سال قبل برای مدیریت موفق در مهار کووید ۱۹ در این کشور، مورد تحسین جهان قرار گرفت و این کشور از ماه فوریه میلادی بدون موارد جدید مبتلا شدن به کرونا بود. با این وجود با شیوع سویه دلتا در هفته گذشته و اعلام قرنطینه فوری و محدویت های مرزی، آردرن به علت سرعت پایین واکسیناسیون و تاثیرات منفی قرنطینه فوری و محدویت های مرزی بر اقتصاد این کشور، مورد انتقاد گرفته است.
آردرن در یک کنفرانس خبری در پایتخت این کشور اظهار داشت: ما معتقدیم که موج جدید کرونا در کشورمان هنوز به اوج خود نرسیده است و این بدان معناست که بهترین گزینه برای همه ما هم اکنون تمدید محدودیت های کرونایی است.
اقتصاددان ارشد بانک Reserve در نیوزیلند، هفته گذشته اعلام نمود که شیوع مجدد کووید ۱۹، ثبات اقتصادی در این کشور را از بر هم زده است.
خیلی از منتقدان آردرن، سرعت پایین واکسیناسیون در نیوزیلند را مقصر این شرایط دانسته و بیان نمودند که حدود ۸۰ درصد از جمعیت ۵.۱ میلیون نفری این کشور هنوز کامل واکسینه نشده اند.
با این وجود آردرن امروز از استراتژی خود برای مهار کووید ۱۹ در این کشور دفاع کرد. وی اظهار داشت: هم اکنون همه موافق تمدید محدودیت های کرونایی هستند و این بهترین گزینه پیش روی ماست در حالیکه ما به واکسیناسیون افراد جامعه مان هم ادامه خواهیم داد.
به گزارش رویترز، در همسایگی نیوزیلند، نخست وزیر استرالیا هم که تحت فشار فزاینده ای برای افزایش موارد مبتلا شدن به کووید ۱۹ و سرعت پایین واکسیناسیون در این کشور قرار دارد، این هفته اظهار داشت که کشورش باید ادامه زندگی با کووید ۱۹ را یاد بگیرد.1400/06/01
21:09:53
0.0 / 5
421
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است