رئیس كمیته مشترك ایران و ژاپن :

ارزهای بلوکه شده در ژاپن و کره صرف واردات واکسن شود

ارزهای بلوکه شده در ژاپن و کره صرف واردات واکسن شود

به گزارش پاراسول رییس کمیته مشترک تجاری ایران و ژاپن اظهار داشت: بهتر است بجای دادن ارز برای واردات واکسن کرونا، با بهره گیری از قسمتی از ارزهای بلوکه شده در ژاپن، کره و... واکسن وارد نماییم.



بهرام شکوری در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: اخیراً یک شرکت خصوصی به ما رجوع کرد که برای واردات ۵ میلیون دز واکسن آسترازنکا مجوز دریافت کرده است و اعلام نمود که به زودی می خواهد تا ۵۰ میلیون دز هم وارد کند و وزارت بهداشت قول تامین ارز را داده است. این شرکت برای تسریع پروسه از ما درخواست کمک کرد.
رئیس کمیته مشترک تجاری ایران و ژاپن اضافه کرد: باتوجه به حضور وزیر امور خارجه ژاپن در ایران، بنظر می رسد دولت می تواند بوسیله رایزنی زمینه ای فراهم آورد که با بهره گیری از پول های بلوکه شده در ژاپن، واکسن وارد کنیم؛ یعنی بجای دادن ارز برای واردات آسترازنکا و … که گران هم تمام می شود، از ارزهای بلوکه شده برای واردات استفاده نمائیم.
وی افزود: هم اکنون به سبب محدودیت های تحریم، امکان استفاده از ارزهای بلوکه شده وجود ندارد و حتی در قالب واردات کالا هم نمی توان از این ارزها بهره برد بدین جهت باتوجه به تسهیل واردات واکسن، بهتر است از قسمتی از ارزهای بلوکه شده برای ورود واکسن استفاده نمود.
رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق تجاری ایران اظهار داشت: ایران می تواند بوسیله رایزنی با ژاپن، کره و چین از ارزهای بلوکه شده برای بهبود شرایط کرونا در کشور استفاده و خیلی از مشکلات را حل کند.


منبع:

1400/06/02
22:22:01
0.0 / 5
392
تگهای خبر: بهداشت , وزارت بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است