وزیر بهداشت؛

مشکل کمبود نیروهای انسانی در بیمارستانهای آذربایجان غربی رفع گردد

مشکل کمبود نیروهای انسانی در بیمارستانهای آذربایجان غربی رفع گردد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: باید در کنار توسعه تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی برروی نیروی انسانی و بومی گزینی سرمایه گذاری کرد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، بهرام عین الهی جمعه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه آذربایجان غربی که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار شد، اضافه کرد: وزارت بهداشت تمام انرژی خودرا برای واکسیناسیون عمومی در سریع ترین زمان گذاشته است.
وی با اشاره به این که عمده مشکل بیمارستان های استان نیروی انسانی است، اظهار نمود: باید در کنار توسعه تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بر روی نیروی انسانی و بومی گزینی سرمایه گذاری کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید به این که آذربایجان غربی جز استانهای محروم کشور است، اشاره کرد: هدف و سیاست دولت ایجاد عدالت در تمام نقاط شهری استان و محرومیت زدایی است.
عین الهی یاد آور شد: خوشبختانه آذربایجان غربی و ارومیه در زمینه مسائل بهداشتی و توسعه تجهیزات بهداشتی در کشور پیشگام است.
وی با اشاره به همسایگی استان با چند کشور اشاره کرد: باید به توریسم درمانی در جهت توسعه اقتصادی و تبلیغ قدرت پزشکی کشور توجه کرد.
وزیر بهداشت اظهار نمود: از دیگر سیاست های دولت این است که هیچ مریضی دنبال تخت بیمارستانی نبوده و حداقل ۵۰ درصد از تخت های بیمارستانی در دوران پیک در اختیار بیماران کرونائی باشد.
وی با اشاره به این که در تمام دنیا با واکسیناسیون میزان مرگ و میر کم شده است، افزود: دارو به حد نیاز در کشور وجود دارد و باتوجه به نیاز هر استان بصورت الکترونیکی توزیع می شود.
افزایش مراکز واکسیناسیون در آذربایجان غربی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اعلان اینکه تا دو روز آینده مشکل کمبود واکسن در استان حل می شود اضافه کرد: تا دو روز آینده با تامین واکسن های جدید مشکل کمبود واکسن در استان نخواهیم داشت.
جواد آقازاده با تاکید به این که به اندازه کافی واکسن داخلی و خارجی تهیه شده است، اشاره کرد: بنا به دستور وزیر بهداشت تعداد مراکز واکسیناسیون خودرویی و تجمیعی در استان برای روان شدن امر واکسیناسیون افزایش می یابد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به مرزی بودن استان اظهار نمود: تصمیم بر این شد در صورت تامین واکسن تمامی گروه های سنی در استان به زودی واکسینه شوند.
آقازاده تصریح کرد: تمامی داروها و آمپول های درمان کرونا در داخل بیمارستان ها مصرف می شود و هیچ پزشکی نباید خارج از بیمارستان این داروها را تجویز کند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: هیچ دارو یا آمپولی در بیرون از محیط درمانی وجود ندارد و اگر باشد تقلبی و قاچاق است.

1400/06/13
22:18:19
0.0 / 5
198
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است