ورود دومین محموله سنگین واکسن کرونا به کشور از جانب هلال احمر

ورود دومین محموله سنگین واکسن کرونا به کشور از جانب هلال احمر

به گزارش پاراسول نوزدهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از جانب جمعیت هلال احمر حاوی ۵ میلیون دُز واکسن، امروز پنجشنبه؛ هجدهم شهریورماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، رئیس جمعیت هلال احمر از ورود دومین محموله سنگینِ واکسن کرونا تهیه شده توسط هلال احمر اطلاع داد و اظهار داشت: با ورود یک محموله ۵ میلیون دُزی دیگر به ایران، به صورت کلی این جمعیت از اردیبهشت ماه تابحال ۳۰ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.
دکتر کریم همتی با بیان این که در این هفته دو محموله سنگین واکسن توسط هلال احمر به کشور رسیده، بیان نمود: از ۲۰ میلیون دُز واکسنی که قرار بود در شهریور ماه توسط هلال احمر وارد کشور شود تابحال نیمی از آن تحویل وزارت بهداشت شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، او ضمن اشاره به نوع واکسن های وارداتی هلال احمر اظهار داشت: فعلاً تنها واکسنی که هلال احمر از راه صلیب سرخ چین به ایران وارد کرده است از نوع سینوفارم بوده، اما برنامه ریزی کرده ایم تا بتوانیم واکسن های تک دُز را هم از اروپا وارد نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر از پیگیری معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه این جمعیت برای تأمین واکسن از سایر منابع تولید کننده همچون اروپا هم اطلاع داد و اظهار داشت: بنابر تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری، هیچ ممنوعیتی برای واردات واکسن از منابع معتبر وجود ندارد و در صورت نهایی شدن قراردادهای خرید و دریافت واکسن، این اقدام با حمایت دولت و مجوز وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت.
دکتر همتی در انتها تصریح کرد: بنابر تاکید ویژه رئیس جمهوری درمورد تسریع در واردات واکسن، هلال احمر می تواند برپایه جایگاه خود در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، روند شروع شده برای واردات واکسن را تا واکسیناسیون کامل جامعه و خروج کشور از بحران کرونا ادامه دهد.
منبع:

1400/06/18
09:55:52
0.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است