مدیركل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

اعمال تغییرات جدید در سامانه نسخه الکترونیک

اعمال تغییرات جدید در سامانه نسخه الکترونیک

پاراسول: مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، امکان تجویز نسخه برای تاریخ آینده و تغییرات در رابطه با ارجاع و دسترسی به سوابق بیمه شده را از با اهمیت ترین تغییرات اعمال شده در پنل نسخه الکترونیک عنوان نمود.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر حنان حاجی محمودی، اظهار داشت: کلیه پیشنهاداتی که در امتداد بهبود استقرار نسخه الکترونیک مطرح می گردد در کار گروه های مربوطه بررسی شده و اولویت بندی می شوند. تا کنون نیز تغییرات زیادی جهت سهولت استفاده کاربران در سامانه به وجود آمده است.
به گفته ی ایشان، بیشتر مشکلات مراکز درمانی در ثبت نسخ الکترونیک برطرف شده است و هر ماهه نیز شاهد اعمال تغییرات جدید در سامانه هستیم.
وی ادامه داد: اکنون نیز خیلی از موارد همچون استعلام از سامانه نظام پزشکی در ثبت نسخه کاغذی، قوانین و تعرفه های دندانپزشکان متخصص و جداسازی فیلد تجهیزات پزشکی از داروها در سامانه نسخه الکترونیک در محیط تست مستقر شده اند و بعد از بررسی های کارشناسی این موارد به محیط اصلی منتقل می شوند.
او افزود: یکی از تغییراتی که در سامانه اضافه شده است، امکان مشاهده سوابق بیمه شده برای پزشک است. جهت استفاده از این امکان، با درخواست پزشک، پیامکی برای بیمه شده ارسال می شود و در صورتی که بیمه شده دسترسی پزشک به محتوای سوابق درمانی وی را تایید کند، دسترسی پزشک برای آن ایجاد می شود.
وی به پیاده سازی تغییراتی در نحوه نمایش اصالت های سوزانده شده در سامانه اشاره نمود و اظهار داشت: امکان ثبت اصالت برای داروهای غیر بیمه ای نیز در سامانه برقرار است و داروخانه می تواند نسبت به سوزاندن داروهای مشخص شده در این گروه نیز اقدام نماید و مجموعا ثبت و کنترل اصالت های ثبت شده برای داروخانه آسان تر شده است.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان بیمه سلامت، وی یکی دیگر از تغییراتی که بتازگی در سامانه به وجود آمده است را امکان دسترسی به داشبورد جهت رویت عملکرد پزشکان شاغل در درمانگاه ها و بیمارستان ها معرفی نمود و اضافه کرد: با بهره گیری از این امکان که به زودی برای سایر مراکز طرف قرارداد نیز ایجاد می شود، مراکز می توانند نسبت به کنترل عملکرد، سهم سازمان و تعداد نسخ ثبت شده در مرکز اقدام نمایند.
منبع:

1400/06/24
14:17:33
0.0 / 5
453
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است