محققان پی بردند؛

آنتی بادی کرونا تا 6 ماه خطر ابتلای مجدد بیماری را می کاهد

آنتی بادی کرونا تا 6 ماه خطر ابتلای مجدد بیماری را می کاهد

پاراسول: بگفته پژوهشگران، توانایی آنتی بادی ها در خنثی کردن کووید۱۹ در طول یک دوره شش ماهه تفاوت چندانی نمی نماید.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بر مبنای مطالعه محققان دانشگاه میشیگان، اغلب بیماران مبتلا به عفونت خفیف کووید ۱۹ آنتی بادی هایی تولید می کنند که آنها را تا شش ماه از عفونت مجدد مصون نگه می دارد.
محققان تقریباً ۱۳۰ بیمار کرونایی را بین سه تا شش ماه بعد از عفونت اولیه مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. سه بیمار در بیمارستان بستری شدند در حالیکه بقیه به صورت سرپایی درمان شدند و عفونت خفیفی را تجربه کردند که علایم آن شامل سردرد، لرز و از دست دادن حس چشایی یا بویایی بود.
محققان مشاهده نمودند توانایی آنتی بادی ها در خنثی کردن کووید ۱۹ از نخستین ویزیت که سه ماه بعد از عفونت رخ داد، تا دومین ویزیت در شش ماه بعد، تفاوت چندانی نداشت.
نتایج نشان داده است که تقریباً ۹۰٪ از شرکت کنندگان پاسخ آنتی بادی سنبله و نوکلئوکپسید را تولید کردند و همه آنها، بجز یک نفر، در طول دوره پیگیری دارای میزان پایدار آنتی بادی بودند.
«چارلز شولر»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «قبلاً این نگرانی وجود داشت که فقط افراد مبتلا به کووید ۱۹ شدید واکنش قوی آنتی بادی به عفونت را ایجاد می کنند. اما ما نشان می دهیم که افراد مبتلا به نوع خفیف کووید ۱۹ هم بعد از ابتلاء به بیماری، آنتی بادی ساخته و آنها را حفظ می نمایند.»
به گفته محققان، در حالیکه بعضی از مطالعات نشان داده اند که آنتی بادی ها ضد کووید ۱۹ با گذشت زمان کاسته می شود، اما این یافته ها شواهدی قوی برای ایمنی طولانی مدت را برای کسانی نشان داده است که مبتلا به نوع خفیف بیماری شده اند.


منبع:

1400/06/25
14:54:32
0.0 / 5
315
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است