آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان کرونا

آمار جهانی مبتلایان، فوتی ها و بهبودیافتگان کرونا

به گزارش پاراسول شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تابحال به ۲۳۲ میلیون و ۲۹۲ هزار و ۷۹۵ نفر رسیده و مرگ چهار میلیون و ۷۵۷ هزار و ۵۷۷ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است و ۲۰۸ میلیون و ۹۰۸ هزار و ۲۵۲ نفر از مبتلایان هم بهبود یافته اند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۱ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
بر مبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیشتر از ۴۳.۷ میلیون مبتلا و بیشتر از ۷۰۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۳.۶ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلا شدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۱.۳ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همینطور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از۵۹۴ هزار و هند با بیشتر از ۴۴۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بر طبق این لیست، روسیه هم با گذشتن از آمار ۲۰۳ هزار جانباخته تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۳، ۷۲۵، ۶۰۴ ۷۰۶، ۰۵۸ ۲ هند ۳۳، ۶۵۲، ۷۴۵ ۴۴۶، ۹۴۸ ۳ برزیل ۲۱، ۳۴۳، ۳۰۴ ۵۹۴، ۲۴۶ ۴ انگلیس ۷، ۶۳۱، ۲۳۳ ۱۳۶، ۱۰۵ ۵ روسیه ۷، ۳۹۸، ۴۱۵ ۲۰۳، ۰۹۵ ۶ ترکیه ۷، ۰۱۳، ۶۳۹ ۶۲، ۹۳۸ ۷ فرانسه ۶، ۹۸۹، ۶۱۳ ۱۱۶، ۴۴۹ ۸ ایران ۵، ۵۱۹، ۷۲۸ ۱۱۹، ۰۸۲ ۹ آرژانتین ۵، ۲۴۹، ۸۴۰ ۱۱۴، ۸۴۹ ۱۰ کلمبیا ۴، ۹۵۰، ۲۵۳ ۱۲۶، ۱۰۲
به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۱۵ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، آلمان و مکزیک هم بیشتر از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/07/04
11:00:31
0.0 / 5
276
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است