شهریاری:

واکسیناسیون به مفهوم بی توجهی به رعایت پروتکل ها نیست

واکسیناسیون به مفهوم بی توجهی به رعایت پروتکل ها نیست

به گزارش پاراسول رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلان اینکه واکسیناسیون به این معنا نیست که به رعایت پروتکل ها، بی توجهی شود، اظهار داشت: فعلا استفاده از ماسک، توجه به ادامه محدودیت ها و رعایت پروتکلهای بهداشتی الزامی است.


حسینعلی شهریاری در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر لزوم ادامه محدودیت ها و رعایت پروتکلهای بهداشتی در حین روند واکسیناسیون عمومی در کشور اظهار داشت: واکسیناسیون به مدلول دریافت واکسن در یک نوبت نیست، واکسیناسیون حداقل در دو نوبت انجام می شود، یعنی فرد واکسینه شده باید دو نوبت واکسن دریافت کرده باشد حتی گاها ممکنست پس از گذشت چند ماه دوز یادآور نیز تزریق شود، به هر شکل واکسیناسیون به این معنا نیست که به رعایت پروتکل ها، فاصله گذاری ها و عدم حضور در تجمع ها بی توجهی شود.
نماینده مردم زاهدان در مجلس اضافه کرد: البته مقرر است سامانه ای تعریف شود تا برخی خدمات برمبنای معیار واکسینه شدن افراد ارائه شود، یعنی محدودیت ها یرای افراد واکسینه شده رفع و ارائه خدمات به آنها تسهیل شود، برای مثال سفرهای هوایی، دریایی و زمینی افراد واکسینه شده بدون مانع صورت گیرد، یا این که ورود و خروج افراد به و از کشور مشروط به ارائه کارت واکسن و تست منفی کرونا باشد.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره کرد: باتوجه به این سامانه خیلی از موارد همچون کسب وکار افراد و سفرها رونق می گیرد، یعنی مقرر است به وسیله یک سامانه برای افراد واکسینه شده یکسری تسهیلات در نظر گرفته شود.
شهریاری در آخر اشاره کرد: فعلا استفاده از ماسک، توجه به ادامه محدودیت ها و رعایت پروتکلهای بهداشتی الزامی است، باید دقت کنیم که دریافت یک دوز واکسن به منزله واکسینه شدن نیست و افراد باید دو دوز واکسن را دریافت نمایند.
منبع:

1400/07/05
15:12:56
0.0 / 5
528
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است