وزیر بهداشت:

دانشمندان کشور در ساخت واکسن برکت کار 6 ساله را در مدت کوتاهی به ثمر رساندند

دانشمندان کشور در ساخت واکسن برکت کار 6 ساله را در مدت کوتاهی به ثمر رساندند

به گزارش پاراسول وزیر بهداشت اظهار داشت: علت موفقیت ساخت واکسن کووایران برکت، تلاش ها و مجاهدت های دانشمندان باارزش ایرانی بود آن هم در شرایطی که سلامت با سیاست گره خورده بود و امکانات زیادی در کشور نداشتیم اما دانشمندان مجاهد کاری که باید در 5 تا 6 سال انجام می شد را در مدت کوتاهی به ثمر رساندند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دکتر بهرام عین اللهی در آیین بهره برداری از ۵۰ طرح بیمارستانی، بهداشتی و درمانی برکت در سرتاسر کشور، عنوان کرد: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) یکی از برکات مهم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که با شعار تلاش با برکت برای رفع محرومیت و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی در مناطق محروم، اقدامات ارزشمند ای انجام داده و از اهداف این بنیاد، زدودن محرومیت از چهره ایران بزرگ و ارتقای سلامت مردم است.
وی ادامه داد: در مجموعه ستاد اجرایی باید از مدیریت ۱۴ ساله مدیر جهادی و انقلابی این ستاد یعنی دکتر مخبر تشکر نماییم که مدیریت بسیار خوبی داشت و امروز بخشی از تلاشهای وی در کشور به نتیجه رسیده است.
وزیر بهداشت ضمن اشاره به اقدامات بنیاد برکت در حوزه ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی، مدارس، مساجد، مراکز فرهنگی، تولید دارو، پروژه های اشتغال زایی، رفع محرومیت و پشتیبانی از گروههای جهادی، اظهار داشت: یکی از مهم ترین دستاوردهای بنیاد برکت، تولید واکسن کووایران برکت است که امروز همه مشتاق تزریق این واکسن هستند و این واکسن، یکی از موفق ترین واکسن های کشور و حتی دنیا است.
عین اللهی افزود: علت موفقیت ساخت واکسن کووایران برکت، تلاش ها و مجاهدت های دانشمندان پرارزش ایرانی بود آن هم در شرایطی که سلامت با سیاست گره خورده بود و امکانات زیادی در کشور نداشتیم اما دانشمندان مجاهد کاری که باید در ۵ تا ۶ سال انجام می شد را در مدت کوتاهی به ثمر رساندند که بعنوان وزیر بهداشت از آنها تشکر می کنم البته نجات بیماران، اجر الهی دارد.
وی تصریح کرد: هم اکنون در سرتاسر کشور از ما واکسن کووایران برکت می خواهند و امیدواریم با راه اندازی خطوط جدید تولید واکسن، خواسته مردم در خصوص تزریق این واکسن را اجابت نماییم. مردم قدردان تلاشهای بنیاد برکت هستند. مردم در واکسیناسیون حرکت انقلابی کرده و به ما کمک های زیادی کردند. هر حرکت انقلابی و مردمی به نتیجه می رسد و واکسن کووایران برکت هم یک حرکت جهادی، انقلابی و مردمی بوده که بعنوان خاطره ای خوش در تاریخ کشور، ماندگار می شود.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: تلاشهای بنیاد برکت برای رفع محرومیت در سرتاسر کشور، ارزشمند بوده است. وزارت بهداشت هم طرح های زیادی در کشور برای دسترسی عادلانه مردم به خدمات بهداشتی و درمانی بخصوص در مناطق محروم دارد که نیازمند کمک های بنیاد برکت است.
عین اللهی اظهار داشت: امروز مسئله جمعیت، یکی از مهم ترین اولویت های کشور است که برای رشد جمعیت، احتیاج به همکاری همه دستگاه ها و بنیاد برکت وجود دارد تا خطر سالمندی جمعیت را از کشور برطرف نماییم و با جمعیتی جوان و پویا به سمت توسعه و پیشرفت ایران اسلامی حرکت نماییم.
وی اظهار داشت: در حوزه دارو باوجود تولید ۹۷ درصد از داروهای مورد نیاز کشور در داخل، نیازمند کمک بنیاد برکت هستیم.
عین اللهی در ادامه اظهار داشت: یکی از بحث های مهم، "ما می توانیم" است و این شعار و خودباوری، همچون مهم ترین شعارهای دولت سیزدهم است. تولید واکسن کووایران برکت هم یکی از موارد تحقق این شعار بوده و در حالیکه گام دوم انقلاب ابلاغ گردیده، با جوانات پرشور و دانشمند ایرانی با "ما می توانیم"، کارهای بزرگی قابل انجام است.
وزیر بهداشت تصریح کرد: بنیاد برکت در شرایطی مبادرت به تولید ماسک در کشور کرد که ماسک به ایران نمی دادند و این بنیاد با تولید گسترده ماسک و دستگاههای اکسیژن ساز، نقش مهم و ویژه ای در کنترل بیماری و کمک به بیماران کووید۱۹ کرد. امروز نیاز است که در مناطق محروم کشور، هزینه های درمانی کاهش پیدا کند و بنیاد برکت در این حوزه و همینطور ماندگاری نیروهای حوزه سلامت در مناطق محروم می تواند به ما کمک نماید.
عین اللهی خاطرنشان کرد: بهره برداری امروز از ۵۰ طرح حوزه سلامت در سرتاسر کشور کمک می نماید تا مردم با کمترین دغدغه به امکانات بهداشتی و درمانی دسترسی داشته باشند و عدالت در سلامت، محقق شود.
منبع:

1400/07/12
10:01:22
0.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است