محسنی بندپی:

ایمنی نسبی در مقابل کرونا پس از واکسینه شدن ۷۰ درصد جامعه حاصل می شود

ایمنی نسبی در مقابل کرونا پس از واکسینه شدن ۷۰ درصد جامعه حاصل می شود

به گزارش پاراسول یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید باید برای برداشتن محدودیت ها احتیاط زیادی کرد، اظهار داشت: تا وقتی ۵۰ تا ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور دو دوز واکسن کرونا را نزده باشند جامعه به ایمنی نسبی نخواهد رسید و به تبع آن کنار گذاشتن محدودیت ها سبب ایجاد مخاطراتی برای کشور می شود.


محمدعلی محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: به جهت اینکه کشور به ایمنی نسبی برسد باید حداقل ۶۰ درصد جامعه یعنی بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون نفر دو دوز واکسن را زده باشند بنابراین تزریق تنها دوز اول واکسن کرونا برای رسیدن به ایمنی معیار درستی نیست. زمانی جامعه به ایمنی لازم می رسد که بین ۶۰ تا ۷۰ درصد از مردم دو دوز واکسن را دریافت کرده باشند.
وی افزود: طبق آمار وزارت بهداشت ۶۲ میلیون دوز واکسن تزریق شده که تنها ۳۰ درصد جامعه هر دو دوز را دریافت کرده و ۳۰ درصد دیگر فقط دوز اول را تزریق کرده اند پس باید به سمت افزایش تعداد واکسینه کردن مردم حرکت کردن تا به ایمنی نسبی رسیده و تا زمان رسیدن به آن موقع رعایت پروتکل ها و محدودیت ها ضروری می باشد. پس از ایمنی کامل میتوان اظهار داشت که از شهر کرونا خلاص شده ایم.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: با توجه به این که دارو و درمان وارداتی است و برای مردم گران تمام می شود باید تا جای ممکن پروتکل ها را رعایت کرد تا کشور و مردم متحمل هزینه نشوند.
وی درباره تبعات برداشتن محدودیت ها پیش از ایمنی نسبی جامعه اظهار داشت: هم اکنون تعداد فوتی های روزانه کشور بالای ۲۰۰ نفر است و همچنان کشور ما جزو کشورهای با ریسک بالا شمرده می شود. پس نباید فکر شود که برداشتن محدودیت ها کار خوبی نیست منتها اتفاقاتی که در تعطیلات هفته جاری در برداشتن محدودیت ها رخ داد بدین دلیل بود که تاب آوری مردم کاهش پیدا کرده و مجبور شدند در تعطیلات این گونه عمل کنند.
بندپی با اعلان اینکه وزیر بهداشت یکشنبه در کمیسیون بهداشت حضور پیدا می کند، اظهار داشت: تاکید ما به وزیر بهداشت این است که باید مدارس و دانشگاه ها پلکانی باز شود نه این که یک دفعه محدودیت ها برداشته شده و جان جوانان به خطر بیفتد. بیشتر خانواده های ما تنها یک فرزند دارند و تمام دارایی شان آن فرزند است پس اگر خدایی ناکرده برای فرزندشان اتفاقی بیفتد آن خانواده صدمه زیادی می بیند؛ بنابراین تا وقتی جامعه به ایمنی کامل نرسیده رفع محدودیت ها سبب صدمه می شود. باید در برداشتن محدودیت ها احتیاطی به خرج داد تا تجربه پیک های قبلی تکرار نشود.
وی ادامه داد: جامعه با پنج پیک کرونا روبرو شد به این علت که بمحض خارج از پیک محدودیت ها برداشته شد پس نباید فکر نماییم که ورود به پیک ششم غیر ممکن است و به صرف زدن واکسن پروتکل ها رعایت نشود؛ بنابراین نباید خیلی به واکسن هم اعتماد کرد و محدودیت ها را کنار گذاشت. تا وقتی به ایمنی نسبی نرسیم نباید پروتکل ها و محدودیت ها کنار گذاشته شود.

منبع:

1400/07/17
19:53:57
0.0 / 5
100
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است