فائوچی:

آمارهای آتی کرونا در آمریکا به واکسیناسیون بستگی دارد

آمارهای آتی کرونا در آمریکا به واکسیناسیون بستگی دارد

به گزارش پاراسول دکتر آنتونی فائوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی و مشاور ارشد پزشکی ریاست جمهوری در آمریکا روز گذشته (یکشنبه) اعلام نمود که موارد مبتلا شدن به کووید۱۹، بستری شدن و مرگ بر اثر مبتلا شدن به این بیماری در ایالات متحده رو به کاهش است با این وجود با عنایت به تعداد بالای افراد واکسینه نشده در این کشور، این آمارها هنوز قابلیت افزایش دارد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر فائوچی اظهار داشت: اگر در زمینه کنترل شیوع کووید۱۹ عملکرد مطلوبی نداشته باشیم، همیشه خطر گسترش و انتشار حجم کافی از کروناویروس در محیط زندگی مان وجود دارد که مانعی برای کاهشِ موارد مبتلا شدن به این بیماری خواهد بود و وقتی این اتفاق بیفتد، با عنایت به آنچه که قبلا مشاهده کردیم و موج های قبلی شیوع کووید ۱۹، خطر موج جدید شیوع این بیماری در آمریکا وجود دارد.
بر مبنای داده های دانشگاه جانز هاپکینز، هرچند که موارد مبتلا شدن به کووید۱۹ در آمریکا همچنان به صورت متوسط ​​بیش از ۸۵ هزار مورد مبتلا شدن در روز را نشان داده است اما نسبت به هفته های قبل بیشتر از ۸۰۰۰ مورد کاسته شده است. همینطور میزان مرگ و میر ناشی از مبتلا شدن به این بیماری هم به صورت متوسط ​​بیش از ۲۰۰ مورد در روز نسبت به ابتدای ماه جاری میلادی کاسته شده است.
با این وجود، میزان پایین واکسیناسیون در این کشور هنوز تهدیدی برای تداوم کاهش آمارها به حساب می آید.
طبق اعلام مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC )، تا روز گذشته ۵۷ درصد از کل جمعیت آمریکا به صورت کامل در مقابل کووید۱۹ واکسینه شده اند.
باآنکه کارشناسان بهداشت آمریکا دقیقاً نمی دانند که برای کنترل شیوع کووید۱۹ چه میزان از مردم باید در مقابل این بیماری مصونیت داشته باشند، فائوچی گفته است که اکثریت قریب به اتفاق مردم این کشور باید واکسینه شوند. با این وجود خبر خوب این است که فائوچی اعتقاد دارد این کشور باردیگر شاهد جهش در تعداد موارد مبتلا شدن به کووید۱۹ نخواهد بود.
به گزارش پاراسول به نقل از سی ان ان، فائوچی همینطور اعلام نمود که میزان پایین آمدن موارد مبتلا شدن به کووید۱۹ در آمریکا به میزان واکسینه شدن هرچه بیشتر افراد در این کشور بستگی دارد.1400/07/26
23:08:21
0.0 / 5
268
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است