ورود ششمین محموله ۶ میلیون دزی سینوفارم به کشور

ورود ششمین محموله ۶ میلیون دزی سینوفارم به کشور

به گزارش پاراسول بیست ونهمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از جانب جمعیت هلال احمر حاوی شش میلیون دُز واکسن، امروز پنج شنبه - بیست و نهم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دکتر کریم همتی - رئیس جمعیت هلال احمر با تکیه بر این که واردات واکسن همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: تلاش ها در وزارت بهداشت، وزارت امورخارجه و هلال احمر با نظارت معاون اول رئیس جمهور برای واردات واکسن به صورت مستمر ادامه دارد و نتیجه ی این تلاش ها ورود ۶ محموله به میزان ۳۶ میلیون دُز واکسن کرونا از نوع سینوفارم طی دو هفته توسط جمعیت هلال احمر به کشور بوده است.
وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر در مجموع از اردیبهشت ماه تاکنون، ۸۸ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده است.
همتی با اشاره به اینکه به اندازه کافی واکسن سینوفارم وارد شده و نگرانی از این بابت وجود ندارد، اظهار داشت: در مهرماه حدود ۴۲ میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کردیم و ظرف دو هفته آینده ۳۰ میلیون دُز دیگر واکسن سینوفارم وارد خواهیم کرد.
بنابر اعلام روابط عمومی هلال احمر، او در آخر با بیان این که هلال احمر بنا به درخواست وزارت بهداشت واردات واکسن را ادامه می دهد، اظهار نمود: خوشبختانه تولیدات داخلی رشد خوب و امیدوار کننده ای دارد با این وجود جمعیت هلال احمر آمادگی دارد برپایه درخواست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به میزانی که نیاز کشور باشد واکسن وارد کند.
منبع:

1400/07/29
14:31:47
0.0 / 5
314
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است