در گفت وگو با پاراسول اعلام شد

اجرای قرنطینه هوشمند در تهران بزودی

اجرای قرنطینه هوشمند در تهران بزودی

معاون درمان ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به این که فعلا شرایط کرونا در پایتخت تحت کنترل است، درباره محدودیت تردد شبانه اظهار داشت: در وضعیت فعلی بنظر می رسد این محدودیت ها کارایی لازم را ندارند و بنا بر این پیشنهاد لغو آنرا به ستاد ملی ارائه دادیم.


دکتر نادر توکلی در گفت و گو با ایسنا، درباره محدودیت های تردد شبانه کرونا، اظهار داشت: سه هفته قبل در ستاد کرونا استان تهران مصوبه ای داشتیم که پیشنهاد لغو محدودیت های تردد شبانه را مطرح می کرد؛ برای اینکه در شرایط فعلی بنظر می رسد این محدودیت ها کارایی لازم را ندارند و بنا بر این پیشنهاد لغو آنرا به ستاد ملی دادیم. محدودیت تردد شبانه برای سال قبل اساسا موثر بود برای اینکه در پیک کرونا بودیم و از این طریق توانستیم برگزاری جمع های خانوادگی و دورهمی که بیشترین آثار را در افزایش موارد مبتلاشدن داشت را کاهش دهیم.
وی درباره اعمال محدودیت های هوشمند کرونا اظهار داشت: عملیاتی شدن طرح محدودیت هوشمند اندکی سخت و زمان بر است. برمبنای آنچه که درحال تصویب است موضوع قرنطینه هوشمند به زودی اجرائی می شود و کم کم داشتن کارت واکسن برای افراد الزامی می شود. البته زدن واکسن به تنهایی مفید فایده نیست و کماکان رعایت پروتکلهای بهداشتی اهمیت زیادی دارد.
او درباب اجرای طرح شهید سلیمانی در پایتخت نیز بیان کرد: کماکان این طرح وجود دارد برای اینکه وقتی در فاز آرام بیماری قرار می گیریم اهمیت طرح نمود بیشتری می یابد؛ برای اینکه ردیابی تماسهای مثبت در وضعیت فعلی بسیار کمک کننده است.
توکلی افزود: آنچه که طبق دستورالعمل داریم این است که انجام تست کرونا در طرح شهید سلیمانی رایگان است؛ دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه بهداشت دراین زمینه هزینه کردند و برگشت این منابع در بخشی با سازمان های بیمه گر و در بخش دیگر با سایر حوزه های مرتبط می باشد و استاندار محترم تهران هم دراین رابطه پیگیر شدند که ان شاءلله منابع هم به موازات اجرای طرح تزریق شود.
وی ادامه داد: طرح شهید سلیمانی بسته به میزان مراجعین انجام می شود و کماکان به قوت باقی است. کانون های مشخص با همکاری بسیج جامعه پزشکی و بسیج نواحی برقرار است و قدرت و شدت اجرای آن بسته به شرایط کلی کرونا است که خوشبختانه می توان گفت کووید۱۹ فعلا در بیمارستان های تهران به شرایط کنترلی رسیده است و با بحران مواجه نیستیم.1400/08/25
10:01:03
0.0 / 5
105
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است