در گفت وگو با پاراسول مطرح شد

شرایط شکننده کرونا در کشور

شرایط شکننده کرونا در کشور

به گزارش پاراسول عضو کمیته علمی کشوری مقابله با کرونا، با تاکید بر این که اُمیکرون خفیف نیست، اظهار داشت: باتوجه به سرایت پذیری بسیار بالای ویروس امیکرون، در صورت عدم توجه به پروتکلهای بهداشتی و سایر هشدارها، این ویروس 100 درصد می تواند به ویروس غالب در کشور بدل شود.دکتر پیام طبرسی در گفت و گو با ایسنا، درباره وضعیت مبتلاشدن به اُمیکرون در کشور، اظهار داشت: باید توجه کرد که اساسا تعداد افراد مبتلا به اُمیکرون در کشور، از تعداد مبتلایانی که بصورت رسمی شناسایی و اعلام شدند، بیشتر است.

وی اضافه کرد: در عین حال باتوجه به سرایت پذیری بسیار بالای ویروس امیکرون، در صورت عدم توجه به پروتکلهای بهداشتی و سایر هشدارها، این ویروس ۱۰۰ درصد می تواند به ویروس غالب در کشور بدل شود.

طبرسی افزود: البته هم اکنون وضعیت بیمارستان ها خوب است و افزایش بالای تعداد بستری و... را نداریم، اما این شرایط تا دو سه هفته آتی شکننده است. یعنی ۱۰۰ درصد افزایشی در مبتلاشدن خواهیم داشت، به همین دلیل حالا باید تلاش نماییم تا با انجام اقدامات کنترلی، رعایت پروتکلهای بهداشتی و تزریق و تکمیل سریع واکسیناسیون، موج آن پیک را پایین آوریم.

وی اشاره کرد: بر این اساس سفارش می کنم کسانی که موعد دز سوم واکسن شان فرا رسیده و هنوز دز سوم را تزریق نکرده اند، حتما آنرا در اسرع وقت تزریق کنند. در عین حال یک جمعیتی در کشور داریم که هنوز اصلا واکسن تزریق نکرده اند که ممکنست خطرناک باشد و باید هرچه سریع تر واکسن تزریق کنند.

وی با اعلان اینکه نباید تصور شود که اُمیکرون خفیف است، اظهار داشت: در حال حاضر بیمارانی در بیمارستان داریم که واکسن نزدند و حالا به اُمیکرون مبتلا شده اند و به شدت هم از مرگ می ترسند و حالا پشیمانند که چرا واکسن تزریق نکردند. افرادی که واکسن نزدند، باید این افراد را ببینند.

طبرسی اشاره کرد: در عین حال اُمیکرون خفیف نیست. البته ممکنست علائم آن در ابتدا کمتر باشد، اما در خیلی از کشورهایی که موج اُمیکرون شکل گرفته، تعداد بستری شان طی یک هفته گذشته به شدت بالا رفته است. این نشان میدهد که وقتی بیماری می چرخد، متاسفانه قربانی هم می گیرد. بدین سبب اُمیکرون هم می تواند بیماری شدید دهد، هم می تواند منجر به بستری فرد شده و در عین حال کشندگی هم دارد.

منبع:

1400/10/24
12:57:15
0.0 / 5
280
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است