مطالعات نشان می دهد؛

کروناویروس می تواند باعث آریتمی قلبی شود

کروناویروس می تواند باعث آریتمی قلبی شود

به گزارش پاراسول طبق یک مطالعه جدید، سلول های خاصی درون قلب که تپش آنرا تنظیم می کنند، می توانند به کروناویروس آلوده شوند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، عفونت این سلول های خاص که بعنوان سلول های ضربان ساز شناخته می شوند و شامل گره سینوسی هستند، می تواند منجر به ضربان نامنظم قلب شده و سبب افزایش یا کاهش سرعت ضربان قلب شود.
ناهنجاری های قلبی یکی از علایم شایع کووید ۱۹ است و می تواند نتیجه تاثیر کروناویروس بر سلول های ضربان ساز تخصصی قلب باشد.
مطالعات الکتروکاردیوگرام (EKG) محققان دانشگاه نیویورک روی بیماران کووید ۱۹، «تاکی کاردی» (افزایش سرعت ضربان قلب) را بعنوان یکی از شایع ترین ناهنجاری های مشاهده شده توصیف کرده است. علاوه بر این، مطالعات نشان داده اند که ۵۶ درصد از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بستری در بیمارستان با تب هم با «برادی کاردی» (کاهش سرعت ضربان قلب) مواجهند.
شواهد نشان داده است هنگامی که سلول های ضربان ساز آلوده به کروناویروس می شوند، فرایند خودتخریبی «فروپتوز»، مرگ سلولی وابسته به آهن، از درون گره سینوسی آغاز می شود.
محققان دریافتند که سلول های ضربان ساز قلب به صورت خاصی در مقابل فروپتوز ناشی از عفونت کروناویروس صدمه پذیر هستند.
یک غربالگری شیمیایی نشان داد که داروهای دفروکسامین و ایماتینیب می توانند فروپتوز ناشی از کروناویروس را در سلول های ضربان ساز قلب مهار کنند.

1401/01/23
10:36:17
0.0 / 5
250
تگهای خبر: بیمارستان , دارو , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است